Na graczy FIFA 19 czeka nie lada gratka. Ruszają zapisy do Ekstraklasa Games – oficjalnego e-sportowego turnieju

Gry z serii FIFA cieszą się ogromną popularnością w Polsce. W najbliższym czasie, dzięki zaangażowaniu m.in. Ekstraklasy i EA Polska, fani sportowych rozgrywek będą mieli szansę zmierzyć się w oficjalnym e-sportowym turnieju Ekstraklasa Games. To doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności w FIFA 19 na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. Dzięki punktom zebranym podczas turnieju gracze będą mogli zawalczyć w FIFA eWorld Cup 2019.

Gry sportowe z serii FIFA cieszą się ogromnym zainteresowaniem, zarówno wśród graczy konsolowych, jak i PC. Komputerowe rozgrywki piłki nożnej od wielu lat świetnie się sprzedają, a każda kolejna część przynosi aktualizacje na poziomie nowych składów drużyn oraz mniejszych lub większych zmian w mechanice czy grafice.

W Polsce o grach FIFA słyszał każdy i nie ma chyba takiej osoby, która nie rozegrałaby w swoim życiu choćby jednego cyfrowego meczu. Wie o tym Ekstraklasa, która już wkrótce uruchomi oficjalne rozgrywki e-sportowe Ekstraklasa Games. Tym samym polska liga otrzymała status EA SPORTS – Official League Qualifier. Dzięki temu śmiałkowie, którzy podejmą się wyzwania, będą mogli zdobywać punkty w rankingu FIFA 19 Global Series, które umożliwią awans do FIFA eWorld Cup 2019.

Dzięki wcześniej zorganizowanym w Polsce turniejom EA SPORTS FIFA Ekstraklasa Cup, zarząd ligi postanowił zainwestować w prężnie rozwijającą się gałąź cyfrowej rozrywki, jaką jest e-sport. Zorganizowane spotkania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem wśród kibiców oraz sponsorów. Promowanie Ekstraklasy m.in. wśród młodych ludzi, poprzez nowoczesne rozwiązania, stało się więc oczywistym krokiem.

Aby zgłosić się do nadchodzącego turnieju należy zarejestrować się na stronie ekstraklasagames.com.

W dniach od 5 do 21 marca odbędą się kwalifikacje online, podczas których kibice 16 klubów Ekstraklasy rozegrają 32 rozgrywki online. Drugim etapem będzie faza ligowa. W dniach od 30 marca do 25 maja każdy z zespołów, składający się z czterech graczy, rozegra 30 meczów w trybie 1 vs 1, na zasadach gry online FIFA Ultimate Team. 8 najlepszych składów będzie miało szansę zmierzyć się 26 maja w wielkim finale.

Gracze w trakcie rozgrywek skorzystają z konsol PlayStation 4 oraz Xbox One. Warunkiem przystąpienia do turnieju jest ukończenie 16 roku życia. Zarówno walka o tytuł mistrza w Ekstraklasa Games jak i transmisje z fazy ligowej zostaną zrealizowane przez Polsat Games. W zorganizowane przedsięwzięcie zaangażowany jest także wydawca gry FIFA 19 – EA Polska oraz ESL Polska, odpowiedzialne za koordynację turnieju czy agencja marketingu sportowego Lagardere Sports.

Źródło: Film promocyjny Ekstraklasa Games (youtu.be/x3J0GOklV18)

Turniej Ekstraklasa Games jest o tyle ważny, iż stawia polską ligę, na czele z Premier League, Bundesligą czy MLS, w gronie oficjalnych lig partnerskich EA SPORTS. Wsparcie medialne Polsat Games to również dobra wiadomość dla wszystkich fanów piłki nożnej, którzy dzięki cyfrowym rozgrywkom odkryją branżę e-sportową.

FIFA idzie za przykładem gier Counter Strike, League of Legends czy StarCraft, które posiadają już rozwinięte środowisko sportowych rozgrywek. Zawody w ramach tych gier cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a portale zajmujące się streamowaniem turniejów pękają w szwach od natłoku widzów. Wszystko wskazuje na to, że coraz więcej lig zaangażuje się w partnerstwo z EA SPORTS.

Czas pokaże czy gry z serii FIFA również posiadają e-sportowy potencjał. Będą to również ciekawe miesiące dla polskiej piłki nożnej. Nie od dziś wiemy, że sportowe gry wideo często są wyśmiewane przez zawodników, dla których ruch na świeżym powietrzu i zdobywanie realnego doświadczenia jest ważniejsze od „walenia w joystick”. Najbliższy turniej Ekstraklasa Games na pewno będzie budził sporo dyskusji i skonfrontuje pokolenie graczy z osobami starszymi, które nie rozumieją medium komputerowego.

Źródło: Informacja prasowa