Jeśli będziesz za dwa tygodnie w Singapurze, wpadnij na festiwal GIF-ów | Tabletowo.pl

Jeśli będziesz za dwa tygodnie w Singapurze, wpadnij na festiwal GIF-ów

Dołącz do dyskusji 0

Wyobraźcie sobie cały festiwal, poświęcony tylko i wyłącznie GIF-om. Właśnie taki w październiku odbędzie się w Singapurze, z okazji 30-lecia powstania tego standardu animacji.

Impreza odbędzie się na zewnątrz, gdzie na sporej przestrzeni rozstawione zostaną duże ekrany. 50 wybranych GIF-ów będzie na nich wyświetlanych non-stop. Obok będą odbywać się warsztaty, odwiedzający oglądną specjalnie przygotowane wystawy lub sami spróbują swoich sił w animacji.

Organizatorzy, grupa National Arts Council’s Noise zdradzili, że dla festiwalu GIF Fest 2017 przygotowano specjalnie ponad 500 GIF-ów, z czego autorami wielu są uznani projektanci i artyści. Niektóre kosztowały twórców całe dni pracy.

Ho Wai Kit, który opracowywał animację do jednego z projektów, mówi: „Każda z ponad 70 klatek jest wykonanym osobno zdjęciem. Przypomina to kartkowanie książki”. Organizatorzy są zadziwieni różnorodnością animacji, które wpłynęły dotąd na ich skrzynki mailowe: „Są wśród nich niemal kinowe produkcje, animacje stereoskopowe i poklatkowe”.

Seria wystaw przypomina swoją formą wernisaże połączone ze zwiedzaniem galerii. Zamiast klasycznych obrazów, w Singapurze ludzie będą jednak oglądać ruchome obrazy, które choć wykonane w technologii liczącej już trzy dekady, mogą aspirować do miana sztuki.

Festiwal potrwa od 5 do 11 października. Na stronie wydarzenia oraz na Facebooku można zapoznać się z dodatkowymi szczegółami.

Poniżej kilka wybranych GIF-ów, które aspirują do pojawienia się na GIF Fest 2017.

what's for lunch today? #giffestsg @giffestsg

A post shared by cat kus💩 (@cattomok) on

One of our freakiest submissions yet. Watch and be #spellbound by @antarez and is amazing hypnocat #giffestsg

A post shared by Noise X GIF Festival (@giffestsg) on

źródło: giffest.com dzięki Mashable

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona