Feature phone z kaflami? Takie mogły być telefony od Microsoftu

Microsoft po przejęciu praw do smartfonowej marki Lumia, zaprzepaścił jej rynkowy dorobek wskutek swoich nieroztropnych działań. Proste urządzenia z logo Nokii natomiast uczynił wyjątkowo nieatrakcyjną linią produktów. A w tej kwestii akurat miał duże pole do popisu. Do sieci wyciekł projekt niedrogiego telefonu z logo Microsoftu, który mógł zdobyć serca użytkowników.

Reklama

Interfejs użytkownika w przypadku wspomnianego telefonu jednoznacznie nawiązywał do systemu Windows 10 Mobile. Nie był to zaawansowany technicznie sprzęt, ale jak możemy zobaczyć na załączonych zdjęciach, mógł zaoferować użytkownikom całkiem ciekawe funkcje.

Reklama

Jednocześnie miał być to pierwszy feature phone z logo Microsoftu na obudowie. Wśród jego funkcji możemy zauważyć takie, jak kafelki Live Tiles (które można byłoby zmieniać i dostosowywać ich kolor), obecność centrum powiadomień i możliwość integracji konta Microsoft (celem synchronizacji kontaktów, kalendarza, e-maili itp.). Ciekawostką mogłaby być obecność aplikacji Outlook, OneNote i GroupMe. 

Urządzenie miało oferować ekran o przekątnej 2,5″, aparat o rozdzielczości 1,92 MP oraz baterię o pojemności 1200 mAh. Jego rynkowy debiut został jednak odwołany, podobnie jak innych urządzeń z rodziny Lumia. Popularność urządzeń od Microsoftu, jak i samego systemu Windows 10 Mobile zaczęła bowiem drastycznie spadać. Szkoda. Zapowiadał się nam bowiem naprawdę ciekawy, niskobudżetowy, „zwykły” telefon.

Mógłby być on ciekawą alternatywą dla wszystkich osób nie chcących korzystać ze smartfonów, ale pragnących zachować dostęp do swoich podstawowych usług opartych na koncie Microsoft. A jak Wam podoba się ten koncept?

Myślicie, że klasyczne telefony wkrótce umrą śmiercią naturalną? Nawet nie wiecie, jak bardzo się mylicie

Źródło: MSPU

Zdjęcia: Windows Central

Reklama