Fahrenheit: Indigo Prophecy już dostępne w App Store

Studio Quantic Dream w ciągu niemal dwudziestu lat swojego istnienia wydało zaledwie cztery gry. Niemal wszystkie z nich spotkały się jednak z genialnym przyjęciem ze strony graczy i dziennikarzy (wyjątek stanowi Beyond: Two Souls, które spotkało się z mieszanymi recenzjami). Teraz druga produkcja w historii francuskiego studia powraca w „zremasterowanej” wersji na iOS.

Fabuła gry opowiada historię Lucasa (chociaż w grze będziemy mogli pokierować również innymi postaciami), młodego mężczyzny który pewnego dnia traci panowanie nad sobą i w brutalny sposób morduje przypadkowego przechodnia. Dość szybko okazuje się, że jego nagła utrata kontroli nie była odosobnionym przypadkiem, a całym miastem wstrząsa fala zbrodni popełnianych przez osoby nieświadome własnych czynów. Jak nietrudno zgadnąć zadaniem gracza będzie rozwiązanie tej zagadki, która z każdą kolejną chwilą robi się coraz bardziej pogmatwana. Nowe wcielenie gry oferuje odświeżoną oprawę graficzną (istnieje możliwość przełączenia się na oryginalną grafikę), sterowanie przystosowane do ekranów dotykowy (z możliwą obsługą za pomocą kontrolera MFi) oraz kompletny brak cenzury (co jest wabikiem na klientów z za oceanu, gdyż tylko tam oryginalna wersja gry pozbawiona była niektórych scen).

Gra Fahrenheit: Indigo Prophecy dostępna jest do nabycia w App Store, gdzie kosztuje obecnie 9,99 euro. Warto zaznaczyć też, że jak na tabletowe standardy jest to naprawdę duża produkcja, na którą trzeba przygotować przynajmniej 6 GB wolnego miejsca.

[button link=”https://itunes.apple.com/pl/app/id915049333″ class=”zkazdej” id=”appstore” newtab=”on”][/button]