Facebook zaktualizowany o wiadomości głosowe

Reklama

Dwa dni temu pojawiła się najnowsza aktualizacja klienta Facebooka na urządzenia z Androidem. Została ona oznaczona wersją 2.1 .

Co nowego wnosi? Według producenta:

  • Szybsze otwieranie i wyświetlanie zdjęć,
  • Udostępnianie zdarzeń znajomych na osiach czasu, stronach i w grupach,
  • Wysyłanie wiadomości głosowych pozwalające łatwo dzielić się dłuższymi wiadomościami.

Największe zainteresowanie budzi możliwość przesyłania notek audio. Od teraz w trakcie konwersacji, oprócz dzielenia się obrazkami czy zdjęciami, mamy również możliwość udostępnienia nagranej wiadomości głosowej.

Sam proces wygląda następująco – po wybraniu opcji „Nagraj dźwięk” pojawia się ogólnie znany klawisz record. Naciśnięcie przycisku rozpoczyna nagrywanie, podczas którego nasz palec musi wciąż stykać się z ekranem. Dlaczego? Ponieważ zwolnienie nacisku powoduje zakończenie nagrywania. Jeżeli w trakcie stwierdzimy, że coś poszło nie tak, możemy anulować proces. W tym celu należy najpierw zsunąć palec z przycisku i dopiero wówczas go puścić.

Niestety jednak twórcy nie wzięli pod uwagę użytkowników tabletów – i tak po wyborze nagrywania dźwięku, jak widać na załączonych obrazkach, aplikacja automatycznie przechodzi w tryb portretowy.

Wykonane i przesłane nagranie trafia do osoby, która ma bezpośredni podgląd długości wiadomości oraz oczywiście możliwość jej odsłuchania. Całość działa przyzwoicie, nie pojawiają się żadne błędy, nawet przy dłuższych nagraniach.

Oprócz notatek audio warto również zwrócić uwagę na fakt poszerzenia możliwości funkcji „Udostępnij”. W najnowszej wersji klienta możemy wybrać gdzie powielony post ma zostać zamieszczony – czy to będzie tablica nasza/znajomego, czy może fanpage bądź grupa do której należymy. Oczywiście tak jak w przeglądarkowej wersji portalu, udostępniać możemy tylko opisy zawierające jakiś link.

Klient Facebooka jest dostępny za darmo w sklepie Google Play.