fot. Pexels

Facebook testuje kolorowe tło w komentarzach. Bo wszyscy o tym przecież marzymy

Facebook regularnie wprowadza liczne nowości. Jedne z nich są fajne i użyteczne, inne z kolei po prostu ładne wizualnie. Niestety, czasami pojawiają się też niezbyt korzystne, które bardziej irytują niż umilają korzystanie z serwisu. I wkrótce może pojawić się kolejna z tej drugiej grupy, ponieważ właśnie trwają testy dodawania kolorowego tła do komentarzy.

Facebook od dłuższego już czasu oferuje możliwość napisania czegoś na swojej tablicy i opatrzenie tego kolorowym tłem. Szczerze przyznam, że raz nawet skorzystałem z tej opcji, ale nie zauważyłem, żeby moi znajomi jakoś szczególnie tego nadużywali. Oczywiście nie chcę generalizować, bo może być tak, że w innych środowiskach (mam tu na myśli przede wszystkim mimo wszystko wiek) jest to wykorzystywane nagminnie. Nie wiem.

Ogólnie jednak musiało się to przyjąć, ponieważ Facebook chce pójść o krok dalej i umożliwić użytkownikom kolorowanie tła już nie tylko w postach na swojej tablicy, ale również w komentarzach. Na poniższym screenie możecie zobaczyć, jakby to miało wyglądać w praktyce. Na pierwszy rzut oka prezentuje się to nawet ciekawie, ale…

… teraz wyobraźcie sobie, jak by to wyglądało pod postami, pod którymi zwykle jest od kilkudziesięciu do nawet kilkuset komentarzy. Już nie tak fajnie, no nie? Większość na pewno dostałaby oczopląsu, ponieważ bez wątpienia większość użytkowników uznałaby, że to świetny pomysł, żeby wyróżnić i zwrócić uwagę na swój komentarz. Wszakże tak samo jest z postami na kolorowych tłach – one o wiele bardziej przykuwają wzrok.

Na razie Facebook testuje tę opcję i jest ona dostępna wyłącznie dla wybranych użytkowników i tylko w aplikacji na urządzenia mobilne. Ale zewsząd słychać głosy nadziei, że akurat to na zawsze pozostanie w fazie testów i nigdy nie zostanie wprowadzone. Ja przyznaję, że też mam taką szczerą nadzieję.

A Wy co o tym sądzicie? Jesteście na tak czy zdecydowanie na nie? I jak coś, to korzystalibyście?

Źródło: @absoluutThe Next Web przez Android Police