Facebook testuje drugi newsfeed. Pojawią się tam posty stron… których nawet nie polubiłeś | Tabletowo.pl

Facebook testuje drugi newsfeed. Pojawią się tam posty stron… których nawet nie polubiłeś

Dołącz do dyskusji 0

Facebook coraz bardziej przypomina Snapchata. Ostatnio w oficjalnej aplikacji otrzymaliśmy możliwość dodawania Relacji, czyli właściwie  – skopiowanych snapchatowych Stories. Od czasu do czasu testowane są inne funkcje, całkiem odmienne od tego, do czego się przyzwyczailiśmy przez lata. Niektórzy użytkownicy mobilnej aplikacji zauważyli, że mają dostęp do drugiego strumienia wiadomości, oznaczonego ikoną rakiety.

Co ciekawe, newsfeed ten ukazuje treści, z którymi użytkownik najprawdopodobniej nie miałby szansy się zapoznać, gdyż pojawiające się tam posty pochodzą z obcych mu stron. Jest to zestaw informacji, które zdaniem Facebooka mogą okazać się ciekawe dla danego człowieka. Serwis, bazując na zainteresowaniach użytkownika, jego aktywności, pozostawianych lajkach i udostępnianych postach, prezentuje zdjęcia, filmy i inne treści.

Testujemy komplementarny kanał, w którym pojawiają się popularne artykuły, filmy i zdjęcia, dostosowane do każdej osoby. Mogą one okazać się interesujące dla użytkownika. To nowy sposób na odkrywanie nowych rzeczy – a właśnie takiego narzędzia szukały osoby, które prosiliśmy o opinie dotyczące naszego serwisu.
– Facebook

Nowy kanał jest widoczny zarówno u nielicznych użytkowników iPhone’ów, jak też tych korzystających ze smartfonów na Androidzie.

Facebook obecnie walczy z plagą nieprawdziwych informacji, rozpowszechnianych często za pośrednictwem tej platformy społecznościowej. Wiadomo już, że fake newsy będą odpowiednio oznaczane w głównym strumieniu naszego Facebooka. Całkiem możliwe, że podobnie będzie z drugim newsfeedem.

Co myślicie o drugim strumieniu aktualności na Facebooku? A może jeden to już za dużo?

źródło: Gadgets360

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona