fot. Unsplash

Facebook testuje cofanie wysłanej wiadomości w Messengerze

Jedna z najbardziej wyczekiwanych przez użytkowników Messengera funkcji jest w drodze. Być może już niedługo będziemy mogli cofnąć wysłaną wiadomość. Czasami zdarza się bowiem tak, że wyślemy nieodpowiednią wiadomość do nie tej osoby, co trzeba. Pół biedy, jeśli to jest coś nieistotnego – gorzej, jeśli to może nas w jakiś sposób skompromitować. W tym celu Facebook właśnie testuje cofanie wysłanych wiadomości w Messengerze.

Messenger

Na początku tego roku dowiedzieliśmy się, że niektóre wpisy na Messengerze wysłane przez założyciela i dyrektora generalnego Facebooka Marka Zuckerberga zostały usunięte, w dodatku potajemnie i bardzo nieregularnie. Zwykli użytkownicy tego portalu społecznościowego niestety nie mieli takich przywilejów, być może aż dotąd, ponieważ Facebook właśnie testuje cofanie wysłanych wiadomości w Messengerze. Co prawda sami mogliśmy skasować wiadomość z własnej skrzynki odbiorczej, ale u drugiej osoby ona wciąż pozostawała. Czyściliśmy więc tym samym de facto tylko własną skrzynkę odbiorczą.

W kwietniu Facebook zapowiedział, że planuje wdrożenie dla wszystkich użytkowników funkcji cofania wysłanej przez nas wiadomości. Jest to jedna z najbardziej oczekiwanych funkcji, która znacząco wyeliminuje przypadki wysłania wiadomości do nie tych osób, co trzeba. Facebook nie zdradził wtedy żadnych szczegółów ani daty przewidzianego wdrożenia, jednak już widzimy, że funkcja ta jest testowana u niektórych użytkowników.

Jane Manchun Wong wrzuciła na Twittera zrzut ekranu androidowej wersji aplikacji z oczekiwaną funkcją. Widzimy na nim podczas edycji wiadomości dwie opcje, cofnięcie tej wysłanej bądź skasowanie jej. Może być to nieco mylące, ponieważ my nie chcemy, żeby wiadomość dotarła do adresata. W takim wypadku musimy po prostu wybrać cofnięcie wiadomości i wszystko potwierdzić. Jane Manchun Wong przekazała również, że niestety istnieje limit czasowy, podczas którego możemy cofnąć wysłaną wiadomość. Niestety Jane Manchun Wong nie uściśliła, jaki dokładnie okres dostaniemy na jej cofnięcie. Podobną funkcję mogliśmy zaobserwować na poczcie Gmail, która zaoferowała 30 sekund na cofnięcie wysłanego przez nas e-maila.

Rzecznik prasowy firmy potwierdził redakcji Techcrunch, że wewnętrznie testuje produkty i funkcje przed ich wysłaniem do użytkowników. Pozostaje więc nic innego, jak poczekać na tę od lat wyczekiwaną funkcję.

fot. Jane Manchun Wong | Twitter
Aktualizacja - 2018.11.07Funkcja cofania wysłanych wiadomości wkrótce pojawi się w aplikacji. Użytkownicy dostaną jednak tylko dziesięć minut zmianę zdania – po upływie tego czasu nie będą już mogli cofnąć wysłanej do kogoś wiadomości.

Źródło: Techcrunch przez The Verge, Twitter; @MattNavarra dzięki The Verge