Facebook Messenger pobierzecie już na komputery macOS w Polsce

Długo, długo czekali właściciele komputerów i laptopów Apple na pojawienie się oficjalnej, stacjonarnej aplikacji Messengera na macOS. Ale doczekali się – chętni znajdą ją już w sklepie App Store.

Facebook ostatnio dość chętnie wprowadza zmiany w komunikatorze MessengerDopiero co użytkownicy aplikacji na iOS przywitali odświeżony interfejs i przyzwyczaili się do jej wyraźnie szybszego działania, a tu pojawia się informacja o wydaniu desktopowego klienta programu działającego na macOS.

Facebook Messenger na macOS w Polsce

Apple umożliwiło pobieranie Facebook Messegera na macOS w kilku regionach. Zagraniczne serwisy podają, że jak na razie, taka możliwość pojawiła się dla mieszkańców Francji i Polski. Ponieważ mamy w redakcji parę osób pracujących na MacBookach, możecie zobaczyć, jak wygląda klient komunikatora, przygotowany pod użytkowników laptopów i komputerów Apple.

Opis aplikacji w sklepie App Store wskazuje, że w większości wypadków, możemy od niej oczekiwać tego, co od mobilnej wersji. Przystosowano ją do obsługi na dużych ekranach, wyposażono w obsługę powiadomień na pulpicie, umożliwiono obsługę czatów głosowych i wideo oraz udostępniono możliwość wysyłania emoji i plików. Program wspiera także ciemny motyw z Cataliny.

Jest całkiem nieźle

Pierwsze wrażenia użytkowników są pozytywne, choć niektórzy skarżą się na problemy z działaniem w trybie pełnoekranowym. Otworzenie okna preferencji w takim trybie zamraża apkę i wymusza jej restart. Co prawda nie jest to błąd, przez który nasz MacBook stanie w płomieniach, ale czujcie się ostrzeżeni.

Zresztą w porównaniu z aplikacją Messengera dedykowaną Windowsowi 10 i tak jest… Zresztą, nie mówmy o tym. Oficjalny program na Win10 to jakiś zapomniany przez deweloperów wrak.

Żeby zainstalować Facebook Messengera na swoim macOS, musimy mieć OS X w wersji 10.10.0 lub nowszej. Pobierzecie go stąd.

Facebook Messenger jest teraz szybszy na iOS. Potwierdzasz?

źródło: macg.co, Mobirank