Facebook Messenger Lite (fot. Facebook)

Messenger Lite wzbogaca się o nowe funkcje. Tylko żeby Facebook nie rozpędził się z tymi aktualizacjami…

Już dawno porzuciłem klasyczną wersję Messengera na rzecz Messengera Lite. Cenię go za lekkość i małą liczbę funkcji, ponieważ używam go głównie do wymiany zdań, z innych opcji nigdy nie korzystam. Facebook właśnie udostępnił aktualizację, która wprowadza kilka nowości, lecz ja przede wszystkim mam nadzieję, że za bardzo się z nimi nie rozpędzi.

Na swoim blogu Facebook pisze, że udostępnia tę aktualizację, aby użytkownicy mogli lepiej wyrazić siebie i dzielić się większą ilością rzeczy z rodziną i znajomymi. Serwis jednocześnie zaznacza, że aplikacja po niej nie stanie się cięższa, ponieważ cały czas zależy mu, aby komfortowo korzystało się z tego programu właścicielom smartfonów ze słabszą specyfikacją techniczną i/lub mającym słabsze połączenie internetowe.

Reklama

Co nowego w Messengerze Lite?

O ile aplikacja umożliwiała odbieranie GIF-ów, to do tej pory nie były one animowane, tzn. się nie odtwarzały automatycznie (a przynajmniej tak to wyglądało u mnie). Po aktualizacji się to zmienia. Aby wysłać tego typu plik, należy skorzystać z klawiatury (na przykład tej od Google), wyszukać odpowiedni GIF i go udostępnić.

Kolejną nowością, jaka wprowadza udostępniona właśnie przez Facebooka aktualizacja, jest możliwość zmiany kolorów dymków oraz nicków rozmówców i dodawania w nich emoji. Aby to zrobić, należy dotknąć ikonkę w prawym górnym rogu i wybrać odpowiednią opcję.

Czy można już pobrać najnowszą aktualizację Messengera Lite?

Ja u siebie jeszcze nie widzę możliwości zaktualizowania aplikacji, ale zapewne niedługo będę mógł to zrobić. Dajcie znać, czy Wy już możecie i przy okazji jak zapatrujecie się na te zmiany. Mnie z jednej strony one cieszą, ale jednocześnie mimo wszystko mam nadzieję, że Facebook nie rozpędzi się z dodawaniem kolejnych funkcji, żeby pewnego dnia nie okazało się, że wersja Lite jest tak samo przeładowania opcjami jak standardowy Messenger.

Źródło: Facebook