Facebook Messenger niczym Skype – Zuckerberg wprowadza do swojej aplikacji grupowe wideo-rozmowy

Kiedy chcieliśmy porozmawiać z kilkoma przyjaciółmi przez internet, przy okazji widząc siebie nawzajem, umożliwiała to tylko jedna aplikacja – Skype. Od teraz będziemy to mogli zrobić również za pomocą aplikacji Facebook Messenger.

Facebook Messenger to jeden z najpopularniejszych komunikatorów, gdzie możemy kontaktować się pisemnie ze znajomymi, zarówno pojedynczo, jak i w grupie, a także za pomocą wideo. Z tego drugiego jednak tylko i wyłącznie „twarzą w twarz”.

Amerykańska firma chwali się, że ludzie wykonują za pomocą ich aplikacji aż 245 milionów połączeń miesięcznie (ciekaw jestem, czy wliczają w to również te wykonane przez przypadek) i chce rozwinąć swoją nową funkcję, aby ułatwić ludziom jeszcze lepszy kontakt.

 

Od teraz będziemy mogli rozmawiać, widząc siebie nawzajem w grupach, składających się z maksymalnie 6 osób. Ich liczbę będziemy mogli zwiększyć aż do 50, jednakże tylko 6 pierwszych osób będziemy widzieć na wideo. Oczywiście każdy uczestnik rozmowy będzie mógł wyłączyć swoją kamerkę oraz mikrofon.

Nowa funkcja będzie dostępna dla urządzeń z Androidem, iOSem oraz stacjonarnego Messengera. Wystarczy tylko zaktualizować aplikację.

Jak widać, szef Facebooka – Mark Zuckerberg, lubi sobie podpatrzeć jakieś funkcje w aplikacjach innych firm i zaimplementować je do swojego komunikatora. Był już Snapchat, teraz Skype. Pozostaje sobie zadać pytanie: co będzie następne?

Źródło: Facebook, dzięki Droid-Life