Transmisje na żywo na Facebooku otrzymują nowe funkcje – Live Chat with Friends oraz Live With | Tabletowo.pl

Transmisje na żywo na Facebooku otrzymują nowe funkcje – Live Chat with Friends oraz Live With

Dołącz do dyskusji 0

Facebook, który z początku pełnił rolę wyłącznie portalu społecznościowego, stał się obecnie nie tylko platformą multimedialną, ale również agregatorem treści. To również liczne transmisje na Facebooku – czasem te nieco bardziej poważne, ale często po prostu zabawne i rozrywkowe. Dzięki udostępnianej właśnie opcji Live Chat with Friends, oglądanie ze znajomymi transmisji będzie znacznie przyjemniejsze, a Ci, którzy lubią udostępniać coś samodzielnie, powinni się ucieszyć z funkcji Live With.

Bez względu na to, czy lubicie oglądać transmisje na żywo, czy też nie, na pewno na Waszej facebookowej tablicy pojawia się ich co najmniej kilka w tygodniu. Zapewne zwróciliście uwagę na to, że kiedy tylko liczba oglądających przekracza kilka tysięcy osób, każdy dodany na globalnym czacie komentarz znika w ciągu kilku sekund, ponieważ jest zasypany przez setki innych. Na Twitchu popularne stało się wyłączanie czatu dla „zwykłych” oglądających i udostępnianie go subskrybentom – czyli tym, którzy zapłacili twórcy kilka dolarów. Ale jak poradzić sobie z czymś takim na Facebooku?

Cóż, w tym przypadku trudno podzielić ludzi na „lepszych” i „gorszych”. Ale ktoś ze sztabu Marka Zuckerberga wpadł na inny pomysł – właśnie udostępniono opcję, która umożliwia „zastąpienie” czatu globalnego konwersacją ze znajomym, tudzież grupką przyjaciół. W ten sposób komentarze, które nie są próbą nawiązania kontaktu z twórcą transmisji, zostaną częściowo przeniesione wewnątrz prywatnych rozmów – co ułatwi rozmowę również tym, którzy mimo wszystko chcieliby podzielić się czymś na ogólnodostępnym czacie.

Wątpliwości nie ulega, że to rozwiązanie nie jest idealne, ale na pewno ułatwia życie. Owszem, wcześniej podczas transmisji można było założyć sobie konwersację na Messengerze i tam wymieniać się opiniami, ale zwróćcie uwagę, że dzięki Live Chat with Friends możliwe jest przeprowadzenie rozmowy „wewnątrz” transmisji, bez potrzeby jej minimalizowania lub zakrywania dymkiem – co na urządzeniach mobilnych, szczególnie o nieco słabszej mocy obliczeniowej, bywało uciążliwe.

Ale jest coś jeszcze – jakiś czas temu na Facebooku pojawiła się opcja Live With, dzięki której nadawaną na żywo transmisję można było poprowadzić z umieszczonym jako picture-in-picture znajomym. Wygląda na to, że obecnie każdy użytkownik systemu iOS może użyć tej funkcji, która wcześniej była dostępna dla ograniczonego grona odbiorców – zwolennicy systemu Android będą musieli jeszcze trochę poczekać

źródło: Facebook Newsroom via Android Police

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona