Kryptowaluty to podejrzany biznes, dlatego Facebook nie będzie wyświetlał reklam, które się do nich odnoszą

Nowa polityka Facebooka obejmuje kilka zasad, które regulują pojawianie się na stronie tego serwisu społecznościowego reklam promujących kryptowaluty, Initial Coin Offering i opcje binarne. Oszuści często wykorzystują ludzką naiwność i zainteresowanie wirtualnymi walutami, by nabijać sobie kiesę. Facebook chciałby ograniczyć to zjawisko, a przynajmniej nie być z nim kojarzonym.

Nie chodzi tylko o kryptowaluty – nowa polityka Facebooka zabrania reklam promujących produkty i usługi finansowe związane z celowym wprowadzaniem ludzi w błąd i oszukańczymi praktykami promocyjnymi.

Reklama

„Chcielibyśmy, aby ludzie nadal odkrywali i poznawali nowe produkty i usługi za pośrednictwem reklam na Facebooku bez obawy o natknięcie się na scam albo oszustwo. Wiele firm oferujących obecnie opcje binarne, ICO i pomoc w obracaniu kryptowalutami nie działa w dobrej wierze. Jeśli ogólny trend się zmieni, zrewidujemy swoje podejście do reklam o kryptowalutach.”
– Rob Leathern, dyrektor Facebooka ds. zarządzania produktem

Każdy spośród dwóch miliardów użytkowników Facebooka może osobiście wpływać na dobór wyświetlanie reklam przez tę platformę. Dowolny materiał reklamowy można zgłosić, klikając na prawy górny róg reklamy.

„W doborze reklam kierujemy się dwiema podstawowymi zasadami. Po pierwsze, reklamy powinny być bezpieczne; po drugie zaś, reklamy powinny przede wszystkim służyć ludziom. Dlatego nie ma miejsca na nieuczciwe i oszukańcze reklamy na Facebooku.” – dodała firma.

Zmiany będą widoczne nie tylko na Facebooku, ale też w podległych mu aplikacjach – Instagramie i Messengerze.

Chyba trzeba się cieszyć z tego, że Facebook podjął takie działania. Ludzi, którzy chcą wykorzystać nieostrożnych „inwestorów”, nie brakuje. Dobrze, że przynajmniej niektórzy będą chronieni przez algorytmy serwisu Zuckerberga. Niepisana zasada angażowania się w handel kryptowalutami brzmi: „Jeśli nie jesteś pewien, czy to zrobić, czy nie, to zdecydowanie nie powinieneś tego robić”.

 

źródło: Facebook przez Gadgets360