Facebook Home trafi na tablety, ale na ten moment trochę poczekamy - Tabletowo.pl

Facebook Home trafi na tablety, ale na ten moment trochę poczekamy

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Facebook Home trafi na tablety, ale na ten moment trochę poczekamy Aplikacje Nowości Social Media

Znam osoby, które bez Facebooka nie potrafią przeżyć kilku godzin. Muszą raz na jakiś czas sprawdzać powiadomienia, otrzymane wiadomości i to, co dzieje się na tablicy ich twarzoksiążki. Ostatnio porzuciłam swój prywatny smartfon na Padfone’a 2 i nie zainstalowałam w nim ani aplikacji Facebook, ani facebookowego Messengera i wiecie co? Poczułam się, w pewien sposób, wolna – nie jestem na niczyje zawołanie, nikomu od razu nie odpisuję na wiadomości, itp. – robię to dopiero w chwili, kiedy faktycznie znajduję na to czas. Ale Mark Zuckerberg i jego ekipa zdają sobie sprawę z tego, że osób w mniejszym lub większym stopniu uzależnionych od Facebooka jest na świecie bardzo dużo. Fakt ten chce wykorzystać w popularyzacji nowego interfejsu – Facebook Home – oraz pierwszego facebookowego smartfonu: HTC First.

Zespół Facebooka nie ukrywa, że najważniejsze w projekcie Facebook Home są dla niego smartfony i to właśnie one otrzymają możliwość korzystania z interfejsu w pierwszej kolejności. 12 kwietnia, czyli już za tydzień, będzie go można pobrać za darmo z Google Play na wybrane modele (HTC One X, HTC One X+, Samsung Galaxy S3 i Samsung Galaxy Note 2). Tego samego dnia do sprzedaży trafi HTC First – w amerykańskiej sieci AT&T. A co z tabletami?

Nie ulega wątpliwości, że Facebook team chce, by Facebook Home był dostępny na tak wiele urządzeń, jak jest to możliwe. To z kolei sprawia, że prędzej czy później interfejs będzie musiał zagościć na tabletach. W chwili obecnej wiele wskazuje na to, że stanie się to… później. Wiadomo jedynie, że możemy się spodziewać Facebook Home na tablety w ciągu najbliższych miesięcy. Konkretów brak – zarówno odnośnie daty, jak i wspieranych urządzeń.

Z interfejsem Home całą zawartość telefonu jest bardziej przyjazna. Od momentu jego włączenia można przeglądać szereg postów i zdjęć znajomych. Widoczne powiadomienia i szybki dostęp do podstawowych aplikacji oznacza, że nigdy nic Ci nie umknie. Interfejs umożliwia także czatowanie ze znajomymi nawet podczas korzystania z innych aplikacji.

– możemy przeczytać na stronie Facebooka poświęconej Facebook Home

Jak to wygląda w praktyce? Rzućcie okiem na poniższe wideo:

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - extra rabaty!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona