Facebook dodaje zakładkę dedykowaną graczom

Facebook dodaje do swojej aplikacji mobilnej nową zakładkę – Facebook Gaming. Użytkownicy znajdą w niej wyselekcjonowaną zawartość dotyczącą gier. W najnowszych aktualizacjach zakładka ta znajdzie się na głównym pasku, tuż obok pozostałych ikon, takich jak tablica, grupy, powiadomienia czy marketplace.

Facebook Gaming

W tym miejscu użytkownicy będą mogli zagrać w gry należące do Facebooka, odkryć nowości, oglądać streamy, czy przeglądać zawartość grup skupionych na gamingu. Ostatnimi czasy, na jednym z największych portali społecznościowych, pojawia się coraz więcej osób chętnych na streaming swojej rozgrywki. Facebook dodaje możliwość interakcji ze streamerem w postaci reakcji i niedawno dodanych gwiazdek.

Reklama

Ostatnie poczynania Facebooka prowadzą do konkluzji, że portal chce zdobyć więcej użytkowników-graczy. Pomimo rosnącego zainteresowania streamingiem na FB, na razie nie stanowi on jednak (jeszcze?) dużej konkurencji dla portali takich, jak Twitch i YouTube.

Widok nowej zakładki (fot. TheVerge)

Czy nowa zakładka jest już dostępna?

Jeśli jesteś beta-testerem tej aplikacji, to bardzo możliwe, że zakładka pojawiła się już na pasku nawigacji w aplikacji FB. Niemniej jednak zmiany wprowadzane są powoli, więc w najbliższym czasie każdy powinien uzyskać dostęp do tej opcji. Warto spróbować wpisać w wyszukiwarce słowa „Facebook gaming”. W moim wypadku poskutkowało to pojawieniem się zakładki „Gry na Facebooku”, w której znajdują się opcje takie, jak:

  • Szukaj – umożliwia wyszukiwanie streamerów i gier. Tych, w które grają nasi znajomi oraz polecanych dla nas na podstawie polubień.
  • Obserwowanie – tutaj wyświetlają się polubione strony streamerów i grupy związane z grami, do jakich należymy.
  • Streamerzy – w tej zakładce widzimy polubionych przez nas streamerów i tych proponowanych.
  • Obserwuj gry – ta opcja wyświetla polecane gry. Po wejściu w dany tytuł widzimy osoby streamujące rozgrywkę w danym momencie.
  • Graj w gry – w tym miejscu otrzymujemy możliwość wyboru którejś z gier, w które niedawno graliśmy lub jakąś polecaną przez portal czy naszych znajomych.

Spółka z Menlo Park informuje również, że zaczyna testować aplikację Facebook Gaming, która zaoferuje użytkownikom o wiele więcej niż obecnie wprowadzana zakładka.

A co Wy o tym sądzicie? Kolejny zbędny bajer, zaśmiecający aplikację, czy zakładka, z której chętnie będziecie korzystać?

Źródło: The Verge; grafika tytułowa: The Esports Observer