Facebook będzie przekształcał zwykłe zdjęcia w zdjęcia 3D. Aktualizacja rusza już dziś

W maju, podczas konferencji F8, Facebook ogłosił, że pracuje nad funkcją, która przekształci typowe zdjęcia 2D w zdjęcia przypominające trójwymiarowe, które będzie można publikować na naszej tablicy. Zdjęcia 3D zaczynają trafiać do wszystkich, zatem już wkrótce powinniśmy zaobserwować zalew tego typu publikacji na Facebooku. 

Użytkownicy serwisu Zuckerberga będą mogli ożywiać statyczne zdjęcia dzięki dodaniu wrażenia głębi i ruchu. Wystarczy zrobić zdjęcie w trybie portretu, a następnie rozpocząć tworzenie nowego posta na Facebooku. Otwierając menu „Dodaj materiał do posta”, będzie można wybrać wśród opcji „Zdjęcie 3D”, która przeniesie nas do folderu zdjęć portretowych w telefonie. Po dodaniu żądanego zdjęcia należy opublikować go tak, jak zwykle, dodając podpis i udostępniając na swoim kanale.

Reklama

Możemy zobaczyć, jak wyglądają Zdjęcia 3D na powyższym filmie. Będzie można je oglądać na każdym telefonie w News Feedzie oraz przez okulary wirtualnej rzeczywistości Oculus Go i Oculus Rift. Facebook sugeruje, by do tej funkcji używać zdjęć z wieloma warstwami głębi i różnymi obiektami w kadrze, które kontrastują z tłem i mają wyraźne krawędzie oraz teksturę. W ten sposób osoby i rzeczy będą bardziej wyróżniać się z tła, przez co efekt trójwymiarowości będzie bardziej widoczny.

Nie wszyscy mogą już tworzyć Zdjęcia 3D – mi na przykład się nie udało, bo aplikacja na Androida w moim smartfonie jeszcze nie została zaktualizowana. Proces udostępniania wszystkim odpowiedniego zestawu narzędzi dla apki Facebooka może potrwać nawet kilka tygodni, ale Zdjęcia 3D tych, którym się udało i mogą je tworzyć, powinniśmy zobaczyć wszyscy jeszcze dzisiaj.

źródło: Facebook przez Engadget