Są rzeczy, których nie powinieneś oglądać w pracy. Według Facebooka, ten mały ptaszek jest złem | Tabletowo.pl

Są rzeczy, których nie powinieneś oglądać w pracy. Według Facebooka, ten mały ptaszek jest złem

Dołącz do dyskusji 0

Zdjęcia przedstawiające nagość lub nawiązujące do seksu podpadają pod kategorię NSFW, czyli Not Safe For Work – rodzaj treści, które nie powinny być oglądane w miejscu publicznym. Facebook ma swoje algorytmy, które filtrują to, co pojawia się na jego stronach. Czasem efekty ich pracy są zabawne.

Artystka Jackie Charley chciała wrzucić kilka zdjęć własnoręcznie przygotowanych kartek świątecznych, których głównym motywem są zwierzęta spotykane w zimowych plenerach. Obok małego rudzika pojawiły się również wiewiórki i jelenie. Dla algorytmów Facebooka prace musiały być zbyt „ostre” – serwis zdjął zdjęcia z tablicy Jackie pod zarzutem rozpowszechniania nieodpowiednich materiałów.

Hilariously, Facebook has blocked my Christmas cards from becoming a product in my shop due to their shameful, sexual…

Opublikowany przez Jackie Charley Art na 27 października 2017

Co prawda natura potrafi byś skandalizująco bezpośrednia, jeśli chodzi o podejście do tematu reprodukcji, jednak nie wydaje mi się, żeby powyższe prace miały jakiś bliższy związek z treściami NSFW. Długo by trzeba dryfować po morzu insynuacji, by znaleźć coś, za co rysunki Jackie Charley mogłyby być zbanowane.

Ułomność algorytmów Facebooka raz jeszcze została potwierdzona. Sporo jeszcze postów przewinie się przez systemy społecznościowego giganta, zanim wbudowane w niego narzędzia zaczną pracować bez zarzutu. A tak, przynajmniej raz na jakiś czas częstowani jesteśmy takim zabawnym kwiatkiem.

Zobacz też (nadal Safe For Work):

Facebook nie pozwoli nikomu opublikować Twoich nagich fotek. O ile najpierw mu je prześlesz

źródło: Mashable

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona