Facebook umożliwia posługiwanie się awatarami użytkowników – jak utworzyć własny?

Facebook udostępnił możliwość stworzenia i posługiwania się awatarami, przypominającymi Bitmoji, które znamy ze Snapchata. Jak zacząć korzystać z tej nowej opcji?

Wysyłanie reakcji w postaci kreskówkowych awatarów to zabawny sposób na komunikację w aplikacjach Facebook Messenger. Teraz możemy stworzyć małą wersję siebie i wybierać spośród grafik, które będą reprezentować naszą osobę w cyfrowym świecie Marka Zuckerberga. Wykorzystywanie awatara, kiedy już się utworzy własną postać, jest banalnie proste.

Jak stworzyć swój awatar w Facebooku?

Od zapoznania naszych znajomych z naszym „kreskówkowym ja” dzieli nas dosłownie kilka kroków.

Najpierw przy pomocy smartfona, udajemy się do aplikacji Facebooka lub Messengera. Wybieramy dowolną konwersację (w Messengerze) lub klikamy na „Dodaj komentarz” pod dowolnym postem (w Facebooku). Obok pola tekstowego mamy ikonę „buźki” – przechodzimy do niej. Wśród możliwości wybrania różnych naklejek, pojawi się opcja Utworzenia awatara. Po wybraniu jej, zostaniemy przeprowadzeni przez kreator postaci.

Zaczynamy od takich podstaw jak odcień skóry, kolor i ułożenie włosów, oczy, nos czy dodatki w postaci okularów lub kapelusza. Jeśli z jakichś powodów zapomnieliśmy jak wygląda nasza twarz, po prawej stronie ekranu znajduje się mała ikona lusterka – dzięki wykorzystaniu przedniej kamerki możemy przyglądać się sobie i dobierać detale postaci najbardziej bliskie naszej prezencji.

Po dopracowaniu detali twarzy możemy wybrać strój dla naszej postaci i voilà! Nasza facebookowa naklejka jest gotowa i możemy jej używać w konwersacjach w aplikacji oraz komunikatorze Messenger. 

 

Wydawało mi się, że kreatorowi nie uda się uchwycić mojego charakteru i mimiki, ale później zobaczyłem naklejkę, która bardzo dobrze reprezentuje te rzeczy, przy okazji wskazując, jak radzę sobie z codziennością:

źródło: własne, Fidi Simo