Facebook działa w Europie jakby chciał, a nie mógł [awaria]

Jeśli macie problemy z przeglądaniem Facebooka i Instagrama, możecie pocieszyć się faktem, że nie jesteście w tym sami. W Europie zgłasza je coraz więcej użytkowników.

„U mnie działa” – tak skwitowałem informację o problemach z dostępem do Facebooka, o których zaraportowali moi koledzy na redakcyjnym Discordzie. Rzut oka na mapkę downdetector pozwolił mi jednak stwierdzić, że skoro inni mają podstawy do narzekania, to może ponarzekam razem z nimi.

Reklama

Jeśli chodzi o Polskę, to najwięcej raportów o utrudnieniach płynie z Warszawy. Mieszkając w innych miastach, możemy nawet nie odczuć trudności. Z tego, co udało się ustalić, choć główna strona Facebooka niektórym nie chce się uruchomić, to Messenger jest wciąż dostępny.

Inna sprawa to Instagram, który należy przecież do Facebooka. W aplikacji mogą występować problemy z odświeżaniem kanału czy wstawianiem postów.

Jak dotąd, na downdetector pozostawiono ponad 1200 zgłoszeń o awarii. W miarę upływu czasu ta liczba będzie się pewnie zmniejszać, o ile Facebook szybko poradzi sobie z trudnościami.

[Aktualizacja]

Wygląda na to, że wszystko wróciło do normy

 

źródło: własne, downdetector