Facebook aktualizuje aplikację na iOS. Pożegnajmy HTML5, powitajmy szybkość! | Tabletowo.pl

Facebook aktualizuje aplikację na iOS. Pożegnajmy HTML5, powitajmy szybkość!

Dołącz do dyskusji 0

Do dziś oficjalna aplikacja Facebook na iOS (a do niedawna także na Androida) uważana była za jeden z najgorszych programów dla urządzeń mobilnych kiedykolwiek wyprodukowanych. Była powolna, pełna błędów, ograniczona, zawieszała się, a nawet odmawiała uruchomienia się w niektórych przypadkach. Działo się tak za sprawą kodu HTML5 będącego jej rdzeniem; krótko mówiąc, oficjalna aplikacja Facebook na iOS była tylko skrótem do delikatnie zmodyfikowanej przeglądarkowej wersji serwisu. Kilkanaście minut temu się to zamieniło, ponieważ programiści z Markiem Zuckerbergiem na czele opublikowali w sklepie Apple AppStore aplikację Facebook 5.0.

Najważniejszą zmianą wprowadzoną w aktualizacji jest przepisanie aplikacji od podstaw i uczynienie jej natywną dla iOS. Oznacza to lepsze wsparcie ze strony systemu, szybkość, płynność, niezawodność. Innymi słowy – Facebook 5.0, choć na pierwszy rzut oka wygląda tak samo, całkowicie różni się od poprzedniej wersji klienta. Wśród wyróżnionych nowości znalazło się „szybsze niż kiedykolwiek” przewijanie wpisów znajomych, belka informująca o liczbie nowych postów, otwieranie i zamykanie podglądu zdjęć za pomocą przesunięcia palcem w dół oraz natychmiastowy dostęp do powiadomień.

Posiadacze urządzeń z Androidem – nie martwcie się. W Google Play także znajdziecie aktualizację dla Facebooka. Co prawda jest ona mniejszego kalibru niż ta dla iOS, ale wnosi kilka przydatnych poprawek i funkcji, w tym możliwość tworzenia wydarzeń oraz uproszczoną procedurę przesyłania zdjęć.

Nową wersję aplikacji Facebook można pobrać ze sklepów Apple AppStore i Google Play.

via Phone Arena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona