Exynos i T200 - pierwszy autorski procesor Samsunga do urządzeń IoT | Tabletowo.pl

Exynos i T200 – pierwszy autorski procesor Samsunga do urządzeń IoT

Koreańczycy już rozpoczęli masową produkcję

Dołącz do dyskusji 0

Samsungowe Exynosy kojarzone są głównie za sprawą smartfonów i tabletów. Koreańczycy jednak chcą wejść ze swoimi procesorami w nowy segment, a konkretniej IoT (Internet Rzeczy, z ang. Internet of Thing). Właśnie ogłoszono, że rozpoczęto produkcję pierwszego, autorskiego układu – Exynosa i T200.

Składa się on zarówno z procesora ARM Cortex-R4, jak i procesora Cortex-M0+. Ma to pozwolić urządzeniom, wyposażonym w ten SoC, przetwarzać i wykonywać różne zadania bez konieczności implementacji dodatkowego mikrokontolera IC w systemie.

Jeśli chodzi o łączność, Exynos i T200 wspiera jednokanałowe Wi-Fi 802.11 b/g/n 2,4 GHz, a także IoTivity, czyli standardowy protokół dla IoT autorstwa Open Connectivity Foundation (OCF). Umożliwia on bezproblemową komunikację pomiędzy urządzeniami z segmentu Internetu Rzeczy. Całość powstaje przy użyciu 28-nm procesu technologicznego.

Exynos i T200 (fot. Samsung)

Jako że sprzęty IoT są powszechnie uważane za łatwe do zhackowania, Samsung zadbał także o odpowiednie mechanizmy, zapewniające zarówno pełne bezpieczeństwo, jak i chroniące prywatność. Exynos i T200 wyposażono m.in. w oddzielny i specjalnie w tym celu zaprojektowany Security Sub-System (SSS). Inne rozwiązanie chroni z kolei gromadzone dane, które w nie powinny trafić w niepowołane ręce.

Źródło: Samsung

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona