Exynos 7 Dual 7270 – pierwszy, wytwarzany w 14-nm procesie FinFET układ do wearables | Tabletowo.pl
Huawei Matebook D14 – najlepiej sprzedający się laprop w Polsce

Exynos 7 Dual 7270 – pierwszy, wytwarzany w 14-nm procesie FinFET układ do wearables

Dołącz do dyskusji 0

Samsung ogłosił rozpoczęcie masowej produkcji układu Exynos 7 Dual 7270. Jest to pierwszy, dedykowany do wearables chip, który wytwarzany jest przy użyciu 14-nm procesu FinFET.

Exynos 7 Dual 7270 wykorzystuje do działania dwa rdzenie Cortex-A53. Dzięki zastosowaniu bardziej zaawansowanego procesu litograficznego, ma o on 20% mniejsze zapotrzebowanie na energię w porównaniu do swojego bezpośredniego poprzednika, który powstawał w 28 nm. Ma to pozwolić widocznie wydłużyć czas pracy wearable na pojedynczym ładowaniu.

Exynos 7 Dual 7270 posiada też wbudowany modem LTE, dzięki czemu wyposażone w nie urządzenie nie musi być sparowane ze smartfonem. Nie zabrakło jednak również innych modułów: Bluetooth, Wi-Fi, GPS, a nawet odbiornika FM. W chipie zintegrowane są również kości pamięci DRAM i NAND flash.

Exynos 7 Dual 7270 zajmuje powierzchnię 100 mm². Ma więc dokładnie taki sam rozmiar, jak poprzednik, ale jest od niego o około 30% niższy. Dzięki temu producenci będą mogli tworzyć znacznie cieńsze urządzenia.

Źródło: Samsung

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - rowery na otwarcie sezonu!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona