Evolution X2 8 i Ultimate X4 8: 7,85-calowe nowości firmy Lark - Tabletowo.pl

Evolution X2 8 i Ultimate X4 8: 7,85-calowe nowości firmy Lark

Dołącz do dyskusji 0
Tabletowo.pl Evolution X2 8 i Ultimate X4 8: 7,85-calowe nowości firmy Lark Nowości

Lark Ultimate x4 8

Obecnie najpopularniejszą przekątną ekranu wśród tabletów wprowadzanych na rynek jest niewątpliwie 7,85″. Świetnym tego przykładem niech będą choćby nowości firmy Lark, która – odnoszę wrażenie – w ostatnim czasie zeszła nieco w cień pozostałych marek działających na rynku. Co jakiś czas nam się przypomina produktami z serii FreeMe, które nie grzeszą świetnymi parametrami, ale za to sprzedawane są w bardzo niskiej cenie. Inaczej ma być w przypadku urządzeń z dwóch nowych serii firmy, co potwierdza Mateusz Gac, Prezes Larka:

W odpowiedzi na rosnące oczekiwania Klientów postanowiliśmy zróżnicować ofertę naszych tabletów. Do tej pory główną linią były modele FreeMe – sprzęt dla wszystkich zaczynających swoją przygodę z tabletami. Nowe serie czyli Evolution i Ultimate to produkty bardziej zaawansowane technologicznie, na które zapotrzebowanie stale wzrasta. W niedalekiej przyszłości będziemy wprowadzać do naszej oferty również wersje biznesowe tabletów nowych serii- wyposażone w 3G i GPS

Poznajcie zatem dwie nowości firmy Lark: Evolution X2 8 za 469 złotych oraz Ultimate X4 8 za 549 złotych.

Lark Evolution X2 8 to sprzęt dla mniej wymagających, ale od Ultimate X4 8 różni się wyłącznie zastosowaną jednostką centralną. Znajdziemy w nim dwurzdeniowy procesor o częstotliwości taktowania 1,5GHz zamiast czterordzeniowego 1,5GHz z dwurdzeniowym PowerVR SGX544 MP2.

Niestety, informacje ujawnione przez firmę na temat obu modeli są ubogie. Wiemy jedynie, że posiadają ekrany IPS 7,85″ 1024 x 768 pikseli, 8GB pamięci wewnętrznej, 1GB RAM, WiFi 802.11 b/g/n oraz akumulator o pojemności 3800 mAh (mający pracować do 6 godzin). Nie wiadomo nic o dostępnych portach i złączać, z kolei zaawansowanych modułów łączności (GPS i 3G)  raczej nie możemy w nich oczekiwać.

Oba modele trafią do sprzedaży jutro, tj. 30 stycznia. Jak wspomniałam, Lark Evolution X2 8 został wyceniony na 469 złotych, natomiast Lark Ultimate X4 8 – 549 złotych.

Tabletowo.pl Evolution X2 8 i Ultimate X4 8: 7,85-calowe nowości firmy Lark Nowości

Lark Evolution X2 8

źródło

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona