Evolution: Battle for Utopia za darmo w App Store

screen568x568[1]

Studio My.Com do tej pory mogło pochwalić się głównie „lekkimi”, mało ambitnymi tytułami, takimi jak Poker Arena czy Lucky Fields. Kiedy więc okazało się, że ich kolejna produkcja będzie rozbudowaną grą strategiczną z elementami RPG, większość graczy podeszła do tej informacji nieco sceptycznie. Teraz, gdy Evolution zadebiutowało wreszcie w App Store, okazało się, że jej twórcom udało się jednak spełnić swoje ambitne obietnice.

Evolution: Battle for Utopia pozwala nam wcielić się w rolę dowódcy ekspedycji wysłanej na odległą, niegościnną planetę, w celu przystosowania jej do zasiedlenia przez rasę ludzką. W grze znalazło się więc miejsce zarówno na budowanie baz, podbijanie wrogich terenów i wydobywanie surowców, jak i rozwijanie postaci czy potyczki toczone z przeciwnikiem twarzą w twarz. Całość uzupełniają zaś wplecione gdzieniegdzie elementy zręcznościowe i proste mini-gry logiczne. Wszystko to okraszono całkiem przyjemną dla oka grafiką 3D (potyczki) i nieco gorszą, acz nieodbiegającą od tabletowych standardów grafiką 2D (niemal cała reszta gry).

Gra Evolution: Battle for Utopia dostępna jest do pobrania za darmo (mikropłatności) z internetowego sklepu z aplikacjami App Store.