Evernote to kolejna aplikacja, w której znajdziemy ciemny motyw

Najnowszy interfejs Androida, czyli Material Design 2.0 nakazuje, aby niemalże cały ekran wypełnić bielą. Choć może się to wydawać ładne i naprawdę estetyczne, to nie w każdej sytuacji jest użyteczne. Dlatego też w coraz większej liczbie programów znajdziemy ciemny motyw. Do tego grona dołącza również Evernote.

Tak jak wspomniałem we wstępie, zalanie niemalże całego wyświetlacza bielą nie zawsze okaże się wygodne. Przekonać się o tym mogli niedawno użytkownicy Messengera, którym to na kilka(naście) godzin zmieniono wygląd interfejsu na kompletnie nowy (więcej dowiecie się z >tego artykułu<). W komunikatorze natomiast chętniej zobaczylibyśmy ciemny motyw, który znacznie ułatwiłby pisanie wiadomości w nocy.

Reklama

Takim ciemnym motywem pochwalić się właśnie mogą autorzy aplikacji Evernote. Jest to program, który służy do obsługi całej usługi Evernote, na której to możemy przechowywać swoje przeróżne notatki (do tego narzędzia wielokrotnie próbowałem się przekonać, ale za każdym razem wracałem do Google Keep). Wystarczy tylko wysunąć od lewej krawędzi menu i uruchomić opcję Dark Theme, dokładnie tak jak ma to miejsce w Telegramie.

Jest to kolejna niezwykle popularna aplikacja, w której to możemy odnaleźć ciemny motyw. Mam nadzieję, że również to ułatwienie zawita to konkurencyjnego produktu, czyli Google Keep oraz do Messengera od Facebooka, również do tego w wersji Lite.

Źródło: Android Police