Smartfony w dłoń! Debiutuje EVE Echoes (early access)

Nie zna internetów ten, kto nigdy nie słyszał o EVE. Podejrzewam, że zdecydowana większość z Was świetnie pamięta fenomen, jakim w swoich czasach była gra EVE Online. Producent wreszcie dopracował mobilną wersję tytułu, efektem czego EVE Echoes właśnie pojawił się w Sklepie Play jako gra early access.

Reklama

EVE Echoes waży dużo, bo aż 1,85 GB. Jeśli – jak ja – zamierzacie go pobrać, lepiej to zrobić z wykorzystaniem łączności WiFi. No, chyba, że macie całkiem dużą paczkę danych od operatora. W samej grze producent w dużej mierze przemycił szereg możliwości, które jakiś czas temu wyniosły pierwowzór do miana legendarnej gry webowej. Gracze będą mogli tworzyć sojusze, a także – w pewnym uproszczeniu – kształtować świat gry.

Reklama

Trudno tutaj napisać coś odkrywczego. Będą zapierające dech w piersiach walki w kosmosie, piractwo, walka o zasoby, rywalizacja na polu przemysłu, handlu czy dyplomacji. Słowem, wszystko, na co liczyła społeczność. Deweloper chwali się stworzeniem ponad ośmiu tysięcy systemów gwiezdnych, które składają się na świat gry. Dobre wrażenie zostawia po sobie aż sto unikalnych statków, które zawodnicy będą mogli personalizować w oparciu o jakże modne (i jak niewiele wnoszące ;)) skórki.

Mam nadzieję, że wydawcy dobrze wyważą rozgrywkę i EVE nie stanie się kolejnym z reprezentantów gatunku, który świetnie charakteryzuje określenie pay to win. Jeśli mikropłatności nie dają wybranym zawodnikom zbyt dużej przewagi nad tymi, którzy nie chcą zostawiać realnych pieniędzy w wirtualnym świecie, nie zdziwię się, jeśli tytuł szybko będzie wspinał się w rankingach popularności Sklepu Play.

EVE Online trafi na urządzenia mobilne. Ciekawe, czy twórcy podołają zadaniu przystosowania tego MMO do smartfonów

Kończąc, pozwolę sobie przypomnieć Wam, że jest to typowy early access, więc nie wszystko musi działać idealnie i tytuł w obecnym wyglądzie wcale nie musi być finalną wersją gry, która zadebiutuje dopiero za jakiś czas. Tak czy owak, wydaje mi się, że warto dać temu MMO szansę. Ostatecznie, nie ma zbyt wielu dobrych gier tego typu, które możemy pobrać na Androida. A, na końcu ważna sprawa. Serwery zostaną uruchomione 2 grudnia o 03 nad ranem czasu UTC.

źródło: własne, Sklep Play

Reklama