Fot za: Steam

Europa Universalis 4 tylko do poniedziałku tańsza o 75%!

Nie wiem czy komuś z Was trzeba przedstawiać legendarną już serię Europa Universalis, za którą stoi studio Paradox. Gra jest z nami od długiego czasu, ma w Polsce wielu zwolenników, a za sprawą najnowszej promocji na Steamie można ją wyrwać niemal za grosze.

Europa Universalis 4 nie jest tytułem nowym, bowiem debiutował na rynku w 2013 roku. Paradox Interactive słynie jednak z tego, że niesamowicie długo dba o swoje produkcje, wypuszczając kolejne DLC, które znacząco rozbudowują rozgrywkę, przy okazji także uszczuplając nieco stan naszych portfeli ;) Akceptuję taką politykę, bowiem DLC nie jest czymś obowiązkowym, a należy je raczej traktować jako usprawnienie, które może pozwolić nam wsiąknąć w świat gry na kolejne dziesiątki godzin.

Fot za: Steam

Zgodnie z kanonem serii, mamy do wyboru wiele scenariuszy, w których możemy rywalizować z komputerem lub innymi graczami, obejmując stery w zasadzie dowolnego państwa lub – w odpowiednich scenariuszach – księstwa. Stopień zaawansowania rozgrywki przyprawia o zawrót głowy, jednak tytuł jest także bardzo przyjazny nawet dla początkującego gracza. Zresztą, gdyby komuś nie szło, zawsze wystarczy kliknąć na klawiaturze tyldę (~). Bez kodów też się da, zwykle jest o wiele trudniej, ale satysfakcja ze zwycięstwa wynagradza wszystkie te godziny snucia planów i budowania sojuszy.

Tytuł nie jest już rynkową nowością, więc nie powinny dziwić Was dość niskie wymagania sprzętowe:

  • System operacyjny: Windows 7/8
  • Procesor: Intel Pentium IV 2.4 GHz lub AMD 3500+,
  • Pamięć RAM: 4 GB,
  • Grafika: Geforce 8800 lub Radeon X1900 z 512 MB pamięci,
  • DirectX: 9.0c,
  • Ilość miejsca na dysku: 6 GB,
  • Inne: połączenie z siecią.

W promocji można też nabyć zestawy z kilkoma pakietami DLC, które firma też dość mocno przeceniła, jednak za „podstawkę” zapłacimy tylko 35,74 złotych. Szczegóły znajdziecie na stronach Steam.

źródło: Steam, opr. własne,

zdjęcie główne za: Steam