Etui Phorm dla iPad Mini z klawiaturą na żądanie | Tabletowo.pl

Etui Phorm dla iPad Mini z klawiaturą na żądanie

Dołącz do dyskusji 0

Jeszcze do 29 czerwca 2007 roku myśleliśmy, że jedynym sposobem na wprowadzanie wirtualnych danych jest wykonywanie tego poprzez fizyczną klawiaturę. Z nadejściem pierwszego iPhone’a wszystko zmieniło się o 180 stopni. Firma Steve’a Jobs’a zmieniła całkowicie podejście ludzi do pisania na urządzeniach mobilnych. Teraz klawiatura ekranowa to absolutny standard dla wszystkich urządzeń z dotykowymi ekranami. Niemniej jednak nie ma się co oszukiwać, że pisanie na klawiaturze fizycznej, gdzie czujemy te przyciski i to jak je naciskamy, jest bardziej wydajne i przyjemniejsze niż robienie tego poprzez klawiaturę dotykową. Phorm jest bardzo ciekawym produktem, który – można powiedzieć – łączy doznania obu wyżej wymienionych sposobów pisania.

Phorm to etui powstałe m.in. przy współpracy firm stojących za Beats by Dre oraz byłego projektanta klawiatur BlackBerry. Etui składa się z dwóch części: tylnej z dużym suwakiem oraz przedniej będącej swego rodzaju specjalną przezroczystą folią chroniącą ekran urządzenia. Zasada działania etui polega na pojawianiu się w miejscach przycisków bąbelków, których zadaniem jest naprowadzanie palca na odpowiedni klawisz. W przedniej folii znajdują się mikro kanaliki, przez które poprzez przesunięcie tylnego suwaka wpompowywana jest ciecz pierwotnie umieszczona w ramce, a ta osiada w kieszeniach znajdujących się w ściśle określonych miejscach, tak aby odpowiadały one układowi klawiatury. Warto wspomnieć, że opisany proces jest w pełni fizyczny, dlatego etui nie wymaga zasilania. Na powyższym filmie wygląda to kosmicznie, ale teraz przyznacie, że to pomysł piękny w swojej prostocie.

phorm2

Nie jest to rozwiązanie idealne z dwóch powodów. Tak zaprojektowany układ nie sprawia, że nasza klawiatura jest „klikana”, a więc nawet pomimo tego, że bardzo ułatwia pisanie, nie dostarcza doznać równoważnych z tymi, jakie odczuwamy podczas pisania na zwykłej klawiaturze fizycznej. Dodatkowym mankamentem jest to, że etui będzie pasować nie tyle do jednego urządzenia, co do tylko jednej konkretnej klawiatury. O ile na iOS całkiem niedawno weszła możliwość zmiany domyślnej klawiatury, tak w przypadku Androida taka klawiatura byłaby sporym ograniczeniem, które może skutecznie zniechęcić potencjalnych klientów.

Jeśli chodzi o cenę to Phorm dla iPada Mini kosztować ma 149 $, lecz w tym momencie można zamówić pre-order za 99 $, a pierwsze wysyłki planowane są w lecie tego roku. Producent zapowiedział, iż w drodze jest etui dla iPhone’a 6 Plus i iPada Air.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona