Essesntial zwalnia część pracowników. Nie zamierza jednak opuszczać rynku - Tabletowo.pl

Essesntial zwalnia część pracowników. Nie zamierza jednak opuszczać rynku

Dołącz do dyskusji 0

Pamiętacie jeszcze urządzenie Essential Phone? Swego czasu wzbudziło ono ogromne poruszenie na rynku smartfonów m.in. ze względu na swoje wzornictwo. Była to bowiem pierwsza słuchawka, która zaoferowała użytkownikom niesławnego notcha (zanim spopularyzowało go Apple). Dziś twórcy tego smartfona mają spore problemy.

Serwis Bloomberg dotarł do informacji wskazującej na to, że Essential planuje sporą redukcję etatów. Mówi się również o tym, że brana pod uwagę jest sprzedaż marki. Do wieści o zwolnieniach w Essential odniósł się rzecznik firmy:

To była trudna decyzja. Jest nam bardzo przykro z powodu jej wpływu na naszych kolegów, którzy opuszczają firmę. Robimy wszystko, aby pomóc im w przyszłej karierze. Jesteśmy pewni, że nasze zaostrzone ukierunkowanie na produkty pomoże nam w dostarczeniu konsumentowi naprawdę fantastycznych urządzeń.

Nieoficjalnie mówi się o tym, że zwolnienia dotkną pracowników działów sprzętu i sprzedaży. Być może do czynienia mamy z jakimś większym kryzysem w Essential. Nie oszukujmy się – Essential Phone nie jest zbyt popularnym smartfonem i z pewnością nie przynosi producentom oczekiwanych dochodów.

Niezła promocja na Essential Phone – może być Twój już za niecałe 1200 złotych

Ratunkiem dla koncernu może być nowe urządzenie, nad którym rzekomo prowadzone są obecnie zaawansowane prace. Być może zostanie ono zaprezentowane światu już podczas styczniowych targów CES 2019. W sieci pojawiają się głosy wskazujące na to, że sprzęt ów może nie być „tradycyjnym” smartfonem i zaoferować użytkownikom dostęp do zaawansowanych funkcji sztucznej inteligencji.

Miejmy nadzieję, że koncern Essential wygrzebie się z kryzysu, w którym się znalazł. Może faktycznie przyczyni się do tego nowy, rewolucyjny produkt? Przekonamy się o tym już za kilka miesięcy.

Źródło: Android Autorithy

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Nowy system komentarzy? Zobacz co się zmieniło.
Mediaexpert - ferie z super cenami!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona