Andy Rubin mówi, że Essential Phone jest już dostępny. Ale to nieprawda. Po co więc te deklaracje?

Andy Rubin mówi, że Essential Phone jest już dostępny. Ale to nieprawda. Po co więc te deklaracje?

Ostatnia aktualizacja:

Andy Rubin ogłosił dziś, że Essential Phone jest od dziś dostępny w sprzedaży. Problem w tym, że w rzeczywistości wcale nie jest i sytuacja nadal jest daleka od ideału. Dlaczego więc producent składa deklaracje, które nie mają pokrycia?

Kiedy ktoś mówi, że coś jest dostępne, to powinno to oznaczać, że można to kupić i dostać od ręki. Tymczasem Andy Rubin nadal bawi się z klientami w kotka i myszkę, ponieważ mimo głośnych deklaracji, Essential Phone nadal jest „smartfonem teoretycznym”. Urządzenie nie pojawiło się bowiem jeszcze w magazynach, więc wciąż istnieje dla nas tylko w teorii.

Andy Rubin poinformował, że Essential Phone można kupić albo przez ich oficjalną stronę, albo u operatora Sprint, albo też w sklepie BestBuy. W rzeczywistości nie da się jednak tego wcale zrobić! Na Essential.com nadal prowadzona jest rezerwacja, a w BestBuy widnieje informacja, że smartfon pojawi się w ofercie „wkrótce”. Fakt, telekom rozpoczął dziś przedprzedaż, ale wysyłka rozpocznie się dopiero 28 sierpnia.

Nowy serwis Tabletowo. Sprawdź oiot.pl

Sytuacja jest naprawdę kuriozalna. W najgorszym położeniu są jednak klienci, którzy zamówili Essential Phone zaraz po prezentacji, ponieważ mieli oni dostać swój egzemplarz maksymalnie w ciągu 30 dni – a minęło znacznie więcej i nadal są bez smartfona.

Światełkiem w tunelu jest jednak informacja ze strony Amazonu. Sklep podaje, że Essential Phone trafi do sprzedaży 1 września. Jeżeli nie będzie kolejnej obsuwy, to najprawdopodobniej tego dnia zakończy się ta cała historia i smartfon w końcu zacznie być normalnie sprzedawany. Oby, ponieważ taka sytuacja w ogóle nie powinna mieć miejsca.

Źródło: Essential, SlashGear