eReader App 3.0 – nowa odsłona aplikacji Prestigio

Artykuł sponsorowany

eReader App 3.0

Firma PRESTIGIO przedstawiła zaktualizowaną wersję aplikacji Prestigio eReader, przeznaczonej dla urządzeń z systemem Android i obsługującej Adobe DRM.

W marcu 2013 firma ogłosiła premierę programu Prestigio eReader 3.0 – nowej wersji aplikacji służącej do czytania książek elektronicznych, z wbudowanym dostępem do księgarni internetowej Prestigio Plaza.

Pierwsza wersja aplikacji powstała rok wcześniej i została zainstalowana na całym świecie przez ponad 100000 osób. Główną różnicą w stosunku do poprzedniej wersji aplikacji, jest obsługa technologii Adobe DRM.

Prestigio eReader zapewnia dostęp do księgarni Prestigio Plaza, która oferuje ponad 622 tysięcy publikacji dostępnych w 22 językach (w tym 30 tysięcy po polsku), przy czym 30 tysięcy książek jest bezpłatnych.

eReader App 3.0

Po otwarciu programu widzimy zakładkę My Shelf (tj. «Moja półka») z książkami ostatnio czytanymi na górze. Jeśli jakiś plik nie ma przypisanej okładki, aplikacja automatycznie wybiera jedną z 8 okładek domyślnych – co stanowi eleganckie rozwiązanie tego problemu.

Zbiór książek można oczywiście sortować i przeszukiwać, a także gromadzić w zbiory.

eReader App 3.0eReader App 3.0

Aplikacja Prestigio eReader aktualizuje swoją bazę danych z dowolnego katalogu, jaki wybierzemy na urządzeniu. Zawartość każdego podkatalogu będzie traktowana jako oddzielny zbiór w zakładce «Moja półka».

eReader App 3.0eReader App 3.0

Zakładka «Moja biblioteka» (My Library) jest zasadniczo uproszczoną wersją zakładki «Moja półka» (My Shelf). Również ułatwia nawigację i edycję zbiorów książek, a także dostęp do ulubionych i ostatnio czytanych.

eReader App 3.0eReader App 3.0

Zakładka «Księgarnia» (Bookstore) zapewnia dostęp do księgarni internetowej Prestigio, oferującej szeroki wybór książek w różnych językach.

eReader App 3.0eReader App 3.0

Po dotknięciu książki, wyświetlany jest jej pełny opis, razem z ceną. Płacimy z kont, które zasilamy za pomocą kuponów o wartości 5 – 100 EUR. Kupony te są dostępne bezpośrednio z poziomu aplikacji lub na stronie Prestigio (ebooks.prestigioplaza.com).

Akceptowane sposoby płatności obejmują: PayPal, przelewy bankowe oraz karty debetowe i płatnicze. Trwają prace nad płatnościami bezpośrednimi (bez kuponów).

eReader App 3.0eReader App 3.0

Po zarejestrowaniu nowego konta, na ekranie głównym zakładki «Księgarnia» (Bookstore) pojawia się menu «Moje konto» (My account). Można tu sprawdzić i uzupełnić kredyt na koncie, obejrzeć listę ostatnich zakupów, ustawić kryteria filtrowania treści, itd.

Książki kupowane z poziomu zakładki «Księgarnia» (Bookstore) nie są przypisane do żadnego konkretnego urządzenia. Każda książka otrzymana z księgarni ma oddzielną stronę, na której znajduje się odnośnik umożliwiający bezpośrednie pobranie książki.

eReader App 3.0eReader App 3.0

Czytanie: po ponownym otwarciu książki program automatycznie wyświetla ostatnio czytaną stronę. Strony można zmieniać na kilka sposobów, np. przesuwając palcem z lewej do prawej strony (tak, jak w prawdziwej książce). Taki sam efekt powoduje dotknięcie prawej krawędzi ekranu. Jasność ekranu można regulować przesuwając palec w górę lub w dół, w lewej części ekranu. Jest też tryb nocny.

eReader App 3.0eReader App 3.0

Zaznaczony tekst można skopiować, przesłać pocztą elektroniczną, na Twittera, Skype albo Facebooka. W menu ustawień można zmodyfikować tło, kolor czcionki, sposób zmiany stron, itd.

Aplikacja obsługuje książki zapisane w następujących formatach: EPUB (również pliki zabezpieczone za pomocą technologii Adobe DRM), PDF (w tym pliki zabezpieczone przy pomocy technologii Adobe DRM). FB2, DOC, RTF, HTML oraz TXT.

Program Prestigio eReader 3.0 można bezpłatnie pobrać ze strony firmy Prestigio (link do APK), albo z serwisu Google Play.