Epic Games usuwa wszystkie gry Infinity Blade ze sklepu App Store. Bo Fortnite 20

Epic Games usuwa wszystkie gry Infinity Blade ze sklepu App Store. Bo Fortnite

To złe wieści dla mobilnych graczy. Wszystkie gry z serii Infinity Blade zostały usunięte ze sklepu App Store. Bo Fortnite.

Wielokrotnie nagradzana seria trzech gier od Epic Games, Infinity Blade, znika ze sklepu z aplikacjami na iOS. Oczywiście osoby, które wcześniej pobrały te produkcje na swoje urządzenia mobilne, nadal będą mogły w nie grać.

Oprócz tego, zakupioną wcześniej i przypisaną do konta, ale nie pobraną jeszcze grę, będzie można jeszcze jakiś czas pobrać. Jednak może nie być to zbyt długo dostępna opcja, więc w takiej sytuacji zalecany byłby zorganizowany, umiarkowany pośpiech.

Jeśli zastanawiacie się, dlaczego gry Infinity Blade zostały usunięte z App Store, to ja Wam powiem: bo Fortnite.

A oficjalny komunikat firmy brzmi tak:

„W Epic dokładamy wszelkich starań, aby na pierwszym planie stawiać potrzeby graczy i zapewniać im wsparcie, oraz by tworzyć pełnowartościowe doświadczenia w grach, które wydajemy. Wraz z rozwojem projektu Spyjinx i innych, coraz trudniej jest naszemu zespołowi dbać o serię Infinity Blade na poziomie, który byłby zgodny z naszymi standardami.”

Dwa długie zdania, ale przebuja z nich jedna myśl: „mamy ważniejsze rzeczy do roboty”.

Wygląda na to, że Epic Games zamyka wszystkie projekty, które odciągałyby uwagę firmy od maszynki zarabiającej pieniądze – od Fortnite’a. Producent porzucił już plany związane z grą Paragon i uciął wszelkie plotki o rzekomo powstającym reboocie Unreal Tournament.

Epic Games usuwa wszystkie gry Infinity Blade ze sklepu App Store. Bo Fortnite 21

Na otarcie łez po Infinity Blade, Epic Games uruchomiło aplikację Infinity Blade Stickersktóra dostępna jest bezpłatnie. Poza tym w Fortnite ma być wkrótce dostępny miecz do walki wręcz, wyciągnięty wprost z zamykanego właśnie mobilnego tytułu.

Cóż, wcale nie dziwi to, że Epic Games chce dobrze zaplanować rozwój swojego najbardziej udanego produktu. Wszak Fortnite to już moloch, a pierwszy Infinity Blade ma na karku 8 lat.

Epic Games rzuci wyzwanie Steamowi i Google. Twórcy Fortnite’a otwierają własny sklep z grami na PC i Androida

źródło: App Store, Phone Arena