Epic Games usuwa wszystkie gry Infinity Blade ze sklepu App Store. Bo Fortnite

To złe wieści dla mobilnych graczy. Wszystkie gry z serii Infinity Blade zostały usunięte ze sklepu App Store. Bo Fortnite.

Reklama

Wielokrotnie nagradzana seria trzech gier od Epic Games, Infinity Blade, znika ze sklepu z aplikacjami na iOS. Oczywiście osoby, które wcześniej pobrały te produkcje na swoje urządzenia mobilne, nadal będą mogły w nie grać.

Oprócz tego, zakupioną wcześniej i przypisaną do konta, ale nie pobraną jeszcze grę, będzie można jeszcze jakiś czas pobrać. Jednak może nie być to zbyt długo dostępna opcja, więc w takiej sytuacji zalecany byłby zorganizowany, umiarkowany pośpiech.

Jeśli zastanawiacie się, dlaczego gry Infinity Blade zostały usunięte z App Store, to ja Wam powiem: bo Fortnite.

A oficjalny komunikat firmy brzmi tak:

„W Epic dokładamy wszelkich starań, aby na pierwszym planie stawiać potrzeby graczy i zapewniać im wsparcie, oraz by tworzyć pełnowartościowe doświadczenia w grach, które wydajemy. Wraz z rozwojem projektu Spyjinx i innych, coraz trudniej jest naszemu zespołowi dbać o serię Infinity Blade na poziomie, który byłby zgodny z naszymi standardami.”

Dwa długie zdania, ale przebuja z nich jedna myśl: „mamy ważniejsze rzeczy do roboty”.

Wygląda na to, że Epic Games zamyka wszystkie projekty, które odciągałyby uwagę firmy od maszynki zarabiającej pieniądze – od Fortnite’a. Producent porzucił już plany związane z grą Paragon i uciął wszelkie plotki o rzekomo powstającym reboocie Unreal Tournament.

Na otarcie łez po Infinity Blade, Epic Games uruchomiło aplikację Infinity Blade Stickersktóra dostępna jest bezpłatnie. Poza tym w Fortnite ma być wkrótce dostępny miecz do walki wręcz, wyciągnięty wprost z zamykanego właśnie mobilnego tytułu.

https://twitter.com/FortniteGame/status/1072144522036031488

Cóż, wcale nie dziwi to, że Epic Games chce dobrze zaplanować rozwój swojego najbardziej udanego produktu. Wszak Fortnite to już moloch, a pierwszy Infinity Blade ma na karku 8 lat.

Epic Games rzuci wyzwanie Steamowi i Google. Twórcy Fortnite’a otwierają własny sklep z grami na PC i Androida

źródło: App Store, Phone Arena