Smartfon od Energizera – brakuje tylko różowego króliczka w reklamie i baterii na paluszki

Energizer jest znany bardziej jako producent baterii niż smartfonów, ale nie przeszkadza to firmie w sprzedawaniu mobilnych urządzeń ze swoim logo. Francuzi zaprezentowali nowy model telefonu z akumulatorem o pojemności 5000 mAh.

Smartfon nosi nazwę Energizer POWER MAX P550S. Chyba trudno o bardziej krzykliwe podkreślenie, jak ważna w tym modelu jest bateria. Przy pojemności akumulatora rzędu 5000 mAh obudowa urządzenia musiała trochę spuchnąć i rzeczywiście tak jest – ma grubość 9,35 mm. Ładowarka  ma funkcję szybkiego ładowania przez USB typu C.

Reklama

Smartfon wyposażono w 5,5-calowy ekran HD, procesor 1.3 GHz od MediaTeka (MT6737), 2 GB RAM i 16 GB pamięci wewnętrznej. Do tego aparaty: 13 Mpix z tyłu i 5 Mpix z przodu. Nowy Energizer jest dual SIM-em, ma na pleckach czytnik linii papilarnych i działa na Androidzie Nougat 7.0.

Już na pierwszy rzut oka widać, że to budżetowiec. Niezbyt sugeruje to jednak cena – podobno ma być to równowartość 730 złotych.

Energizer nie musi „bawić się” w agresywny i kosztowny marketing swoich produktów. We Francji urządzenia te można dostać w dużych marketach, na podobnej zasadzie, jak u nas urządzenia MP (MyPhone) w Biedronkach czy recertyfikowane iPhone’y w Carrefourach. Z tego powodu premierze modelu P550S nie towarzyszyła żadna akcja promocyjna z różowym królikiem w reklamie. A szkoda ;)

źródło: GizChina