Energizer HARDCASE H240S to smartfon, zamknięty w obudowie klasycznego telefonu typu rugged - Tabletowo.pl

Energizer HARDCASE H240S to smartfon, zamknięty w obudowie klasycznego telefonu typu rugged

Energizer HARDCASE H240S to dość… osobliwy przypadek. Mogę się bowiem założyć, że czytając jego specyfikację, każdy z Was powiedziałby, że należy ona do jakiegoś smartfona (gdyby pominąć informację o przekątnej wyświetlacza). Tymczasem w rzeczywistości jest to klasyczny telefon we wzmocnionej, pyło- i wodoszczelnej obudowie, spełniającej wymogi standardu IP68.

W sumie uważam, że Energizer „skrzywdził” model HARDCASE H240S, ponieważ typowy użytkownik w żadnym wypadku nie wykorzysta potencjału podzespołów, jakie się w nim znajdują, pomimo że jest to wyjątkowo podstawowy zestaw. Telefon napędza czterordzeniowy (4x ARM Cortex-A53; 28 nm) procesor MediaTek MT6737M 1,1 GHz z układem graficznym Mali-T720 MP2 w towarzystwie 1 GB RAM. Pamięć wbudowana ma z kolei pojemność 8 GB, ale można ją rozszerzyć przy pomocy karty microSD o maksymalnej pojemności 32 GB.

Energizer HARDCASE H240S oferuje również wyświetlacz o przekątnej 2,4 cala i rozdzielczości 320×240 pikseli (167 ppi), pojedynczy aparat główny o rozdzielczości 5 Mpix na tyle, radio FMDual SIM (hybrydowy: 2x SIM lub SIM+microSD). Łączność w tym telefonie zapewniają moduły: Bluetooth 4.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n, LTE Cat. 4 (pobieranie do 150 Mbit/s, wysyłanie do 50 Mbit/s; obsługa pasma B20 800 MHz i VoLTE; telefon może posłużyć również jako router Wi-Fi), GPS, A-GPS i Glonass oraz złącza: słuchawkowe 3,5 mm i microUSB. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 6.0 Marshmallow i zasilana jest energią z akumulatora o pojemności 2000 mAh (deklarowany czas czuwania to 9,5 dnia, a rozmów 12 godzin). Sprzęt ma wymiary 132x56x18,5 mm i waży 256 gramów.

Tabletowo.pl Energizer HARDCASE H240S to smartfon, zamknięty w obudowie klasycznego telefonu typu rugged Android Nowości

Energizer HARDCASE H240S (fot. Energizer)

Energizer HARDCASE H240S, chociaż ma Androida, to i tak nie umożliwi korzystania z większości dostępnych w Sklepie Play aplikacji (producent chwali się, że Facebooka i Twittera obsłuży), głównie przez swoją konstrukcję (tj. brak dotykowego wyświetlacza). Przyznaję, że pierwszy raz widzę takie cudo i szczerze mówiąc, gdyby poświęcić wzmocnioną, pyło- i wodoszczelną obudowę, sensowniejszym telefonem wydaje mi się Nokia 3310 4G.

Cenę Energizer HARDCASE H240S ustalono na 129 euro, tj. równowartość ~530 zlotych. Telefon dostępny jest na francuskim Amazonie.

Źródło: Energizer

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona