Emulator SNES dla tabletów z Windows RT

Pisząc ten artykuł zdaję sobie sprawę z wąskiego grona odbiorców. Pierwszym tego powodem jest fakt, że tabletów z systemem Windows RT jest aktualnie na polskim rynku niewiele. Druga sprawa, to małe zainteresowanie tymi urządzeniami – każdy kto trochę „poszperał w sieci” wie, że system ten jest mocno ograniczony.

Reklama

 

Niecały tydzień temu w Windows Store pojawiła się aplikacja Snes8x. Program ten bazuje na popularnym emulatorze – SNES9x – którego wersje bądź odmiany są dostępne również na: Windows 7, Mac OS X, GNU/Linux, PSP, iOS oraz Android. Pozwala on, czego można domyślić się po nazwie, na emulowanie gier ze starej konsoli, znanej jako SNES bądź Super NES.

Oczywiście do rozgrywki najwygodniejsze są klawisze fizyczne, jednak tablety takie jak Microsoft Surface są domyślnie pozbawione takiej możliwości. Z pomocą przychodzą tutaj przyciski wirtualne, dostępne po obu stronach emulowanego obrazu. Według serwisu Neowin aplikacja obsługuje multi-touch.

Gry na konsolę Super Nintendo Entertainment System bynajmniej nie powalają grafiką, nawet na urządzeniach mobilnych, jednak znajdziemy wśród nich wiele klasyków, takich jak The Legend of Zelda: A Link to the Past, Final Fantasy VI, Chrono Trigger, Mega Man (która część najlepsza?) czy Super Mario World (widoczne na obrazku). Osoby, które pamiętają czasy świetności tych tytułów, z pewnością ucieszy możliwość powrócenia do tamtych lat.

Aplikację można za darmo pobrać z tej strony. Jest ona kompatybilna z systemami Windows RT oraz Windows 8.

źródło