Jak być skuteczniejszym graczem w PUBG na Androidzie? Grać na komputerze przez emulator MSI App Player 15
PlayerUnknown’s Battlegrounds

Jak być skuteczniejszym graczem w PUBG na Androidzie? Grać na komputerze przez emulator MSI App Player

MSI ogłosiło, że wprowadza ulepszoną wersję odtwarzacza aplikacji BlueStacks, która umożliwia uruchamianie aplikacji Androida na komputerach. Program o nazwie MSI App Player pozwala na granie w gry przeznaczone na Androida na ekranie laptopa lub monitora PC. Wydawałoby się, że sytuacja, w której mamy do dyspozycji klawiaturę i myszkę, jest prostą drogą do uzyskania przewagi nad oponentami posługującymi się smartfonami, ale to nie takie proste.

Podłączanie myszek i klawiatur do urządzeń z Androidem stało się w pewnym sensie zmorą dla uczciwych graczy mobilnego Playerunknown’s Battlegrounds. Oszuści wykorzystywali fakt, że korzystanie z peryferiów znacznie ułatwia starcia z użytkownikami, którzy muszą radzić sobie z grą na ekranach dotykowych.

Jak być skuteczniejszym graczem w PUBG na Androidzie? Grać na komputerze przez emulator MSI App Player 16

Na szczęście ekipa odpowiedzialna za rozwój PUBG Mobile potwierdziła zmiany w matchmakingu w kwietniu, więc gracze na emulatorach mogą teraz grać wyłącznie przeciwko sobie. Kiedy ogłoszono usprawnienia w dobieraniu oponentów do meczy, na twitterowym koncie dewelopera pojawiła się informacja, że podjęto decyzję o „zapewnieniu uczciwej rozgrywki”.

Na razie nie wiadomo, czy zasady określone przez PUBG Mobile dosięgną również aplikację MSI App Player. Pierwsi użytkownicy zaczęli już korzystać z nowego programu. Ciekawe, jak apka będzie współpracować z Fortnite Mobile, zwłaszcza, że deweloper potwierdził funkcję meczy międzyplatformowych.

Podsumowując sam fakt wydania MSI App Playera, to może on być naprawdę przydatnym narzędziem dla fanów gier mobilnych, ale chcących zyskać większą kontrolę nad rozgrywką w tytułach wymagających wysokiej precyzji, na przykład w strategiach, grach wyścigowych czy FPS-ach. Zobaczymy, czy będzie to rzeczywiście działać tak dobrze, jak deklarują twórcy programu.

Według MSI, App Player pozwoli na uzyskanie większej płynności rozgrywki, lepszej zabawy na większym ekranie i pozbycie się uczucia frustracji gdy sterowanie na smartfonie czy tablecie zawodzi. BlueStacks w gruncie rzeczy już wcześniej pozwalało grać w gry z Androida na PC, ale partnerstwo z MSI otwiera drzwi do szerszego zastosowania tego narzędzia.

Ten ruch może ukazywać trend na wykorzystanie klawiatury i myszki w wieloosobowych grach mobilnych. Więc gdzie jest ta era post-PC? ;)

źródło: MSI przez Android Authority