Google: „Zajmijmy się poważnymi rzeczami. Dodajmy wyszukiwarkę emoji do Chrome’a” | Tabletowo.pl

Google: „Zajmijmy się poważnymi rzeczami. Dodajmy wyszukiwarkę emoji do Chrome’a”

Dołącz do dyskusji 0

Emoji są wszędzie – w wiadomościach SMS, komunikatorach i animacjach rozszerzonej rzeczywistości. Choć siłą rzeczy są przez to bardziej związane ze smartfonami niż z komputerami, to Google zamierza ułatwić używanie ich również w swojej przeglądarce. 

Używanie buziek na komputerach sięga zamierzchłych czasów, z których chyba najlepiej pamiętam wykorzystanie emoji w Gadu-Gadu. W miarę jak desktopowe komunikatory internetowe traciły na znaczeniu i użytkowników na rzecz tych smartfonowych, sens i możliwości wykorzystywania emoji przesunęły się w dużej mierze właśnie na telefony. Google jednak z nich nie rezygnuje i zamierza umożliwić użytkownikom Chrome’a łatwe operowanie buźkami i symbolami graficznymi.

Specjalny panel wyboru emoji nie pojawi się u wszystkich – przynajmniej na razie. Można go włączyć, używając rozwojowej wersji przeglądarki Chrome Canary na Windowsie lub macOS. Wtedy szuflada z emoji pojawi się w menu kontekstowym po kliknięciu prawym przyciskiem myszy w pole wyszukiwarki.

Z uwagi na to, że funkcja obecna jest tylko w testowej wersji Chrome’a, charakteryzuje się wszystkim tym, czego możemy się spodziewać po jakiejś nowowprowadzonej opcji: jest niestabilna i lubi się „wysypać” w najmniej odpowiednim momencie. Minie jeszcze sporo czasu, zanim wyszukiwarka emoji trafi do oficjalnej wersji przeglądarki Google’a – zapewne miesiąc lub dwa.

źródło: @__apf__ przez fonearena

oiot.pl, czyli wszystko co chciałbyś wiedzieć o Internecie Rzeczy
– nowy serwis Tabletowo o Internecie Rzeczy. Sprawdź!

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona