Elonowi Muskowi niespecjalnie podoba się inteligentna kamerka Google Clips 16

Elonowi Muskowi niespecjalnie podoba się inteligentna kamerka Google Clips

Choć konferencja Google była poświęcona w głównej mierze Pixelowi 2, to firma pokazała na niej też inne urządzenia. Jednym z nich była mała kamerka Google Clips. Używa ona uczenia maszynowego do decydowania, w którym momencie zrobić zdjęcie lub nakręcić film. Elon Musk jest chyba przeciwko takim pomysłom.

Miliarder i szef Tesli, SpaceX i SolarCity pokusił się o słowo komentarza na temat Google Clips. Według Elona Muska ta kamerka nawet nie próbuje udawać, że ma dobre intencje. W odpowiedzi na materiał wideo opublikowany przez The Verge, Musk napisał:

Google Clips korzysta z uczenia maszynowego i nie robi zdjęć, dopóki nie rozpozna twarzy osoby pojawiającej się w kadrze. Zostało stworzone po to, by utrwalać chwile, które często nam umykają – gdy nie mamy czasu, by wyciągać aparat i pstrykać fotki.

Reakcje na premierę kamerki Google’a są bardzo skrajne. Z jednej strony firma zapewnia, że nie jest ona „cichym szpiegiem” – za każdym razem, kiedy urządzenie zrobi zdjęcie lub zacznie nagrywać wideo, poinformuje o tym użytkownika. Zadba też o prywatność zgromadzonych w ten sposób materiałów, tak by nikt niepowołany nie mógł do nich dotrzeć.

Z drugiej strony sama świadomość obecności wiecznie czujnego oka kamery w domu, niektórych może słusznie niepokoić. Na pewno nie użytkowników Google Home, którzy do podobnego stanu rzeczy się już właściwie przyzwyczaili, ale ludzi, którzy chcą mieć pełną władzę nad sprzętami działającymi w ich otoczeniu. Zwłaszcza w tak osobistej przestrzeni, jaką jest dom rodzinny.

Elonowi Muskowi niespecjalnie podoba się inteligentna kamerka Google Clips 17
Google Clips

Wypowiedź Elona Muska może kosztować Google’a potencjalnych użytkowników kamerki Clips. Opinie miliardera są ważne dla wielu ludzi. Jest znany z tego, że bez ogródek wyraża to, co myśli na temat ludzi i rzeczy.

źródło: Gadgets360, Google