Elephone Z1

Elephone Z1 też zostanie wyposażony w MediaTeka Helio P20 i 6GB RAM

Elephone nie zamierza zwalniać tempa i już szykuje kolejną propozycję. Tym razem będzie to model, oznaczony jako Z1. Producent zdradził kilka faktów na temat swojej nadchodzącej nowości.

Elephone Z1 zostanie przede wszystkim wyposażony w ośmiordzeniowy procesor MediaTek Helio P20 2,3 GHz z układem graficznym Mali-T880 MP2 900 MHz oraz 6GB RAM. Takie połączenie jest obiecujące, ponieważ powinno zapewnić wydajność i szybkość działania na bardzo wysokim (aczkolwiek na pewno nie flagowym) poziomie.

Niestety, praktyka wielokrotnie pokazała, że komponenty to tylko część „układanki” – dużo zależy również od samego oprogramowania i jego optymalizacji. Wciąż bowiem pamiętamy, że OnePlus 3, choć też „uzbrojony” w 6GB RAM, miał na początku problemy z właściwym zarządzaniem zasobami w pamięci operacyjnej (na szczęście już to naprawiono). Oby więc Elephone nie zaprzepaściło potencjału, jakie mają ww. podzespoły.

Elephone Z1 otrzymać ma także 64GB pamięć wewnętrzną (nie powinno zabraknąć obsługi kart microSD) i aparat produkcji Samsunga. To ostatnie na razie i tak ma małe znaczenie, ponieważ tutaj również wiele zależy od oprogramowania (Chińczycy jednak ogólnie lubią chwalić się, że stosują rozwiązania znanych na całym świecie marek).

Wiemy też już, że smartfon ma pracować pod kontrolą systemu operacyjnego Android 7.0 Nougat, aczkolwiek Elephone na pewno „przykryje” go swoją nakładką. Elephone Z1 zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Źródło: Elephone