Elephone szykuje klona Galaxy S7 Edge za 400 złotych

Elephone to dziwna marka. Z jednej strony szykuje naprawdę interesujące smartfony, jak Elephone P9000 Edge i Elephone P20, a z drugiej zamierza wypuścić na rynek klona Samsunga Galaxy S7 Edge. Coś tu jest nie halo.

Reklama

Elephone nie zdążyło sobie jeszcze wyrobić renomy, jak Xiaomi, Meizu, Oppo czy Vivo. Wydawało się jednak, że robi wszystko, aby udowodnić, że podobnie, jak konkurenci, również potrafi wypuścić na rynek ciekawy i warty uwagi sprzęt.

I rzeczywiście, Elephone S7 na pewno przyciągnie uwagę całego świata. Niestety, nie można tego uznać za coś pozytywnego, ponieważ smartfon będzie klonem Samsunga Galaxy S7 Edge – nie tylko pod względem designu, ale i samej nazwy. Co jednak ciekawe, podobnie, jak pierwowzór, również otrzyma obustronnie zakrzywiony wyświetlacz, a mimo to – w najtańszej konfiguracji – ma kosztować zaledwie 99,99 dolarów, czyli około 400 złotych (w najdroższej 189,99 dolarów, czyli około 760 złotych).

Elephone S7 ma nie tylko przypominać flagowca, ale i być flagowcem. Choć nie znamy jego dokładnej specyfikacji, to wiemy, że producent ma zastosować dziesięciordzeniowy procesor MediaTek Helio X20 z układem graficznym Mali-T880.

Mimo wszystko ciężko przełknąć pomysł wypuszczenia na rynek Elephone S7, ponieważ z pewnością negatywnie wpłynie to na wizerunek marki. Choć z drugiej strony na pewno znajdzie się grupa zachwyconych, którzy będą mogli kupić Samsunga Galaxy S7 Edge w kilkukrotnie niższej cenie.

Źródło: Android Headlines