Elephone Play X

Elephone Play X ma mieć lepszy aparat niż iPhone 7 Plus

A przynajmniej tak twierdzi producent

Aktualnie nie jest żadną sztuką zastosować w smartfonie podwójny aparat. Większym wyzwaniem jest natomiast w pełni wykorzystać potencjał tego rozwiązania. Apple pod tym względem jest w czołówce, jednak Elephone ma ambicje, żeby zepchnąć iPhone’a 7 Plus piedestału.

Chińczycy właśnie zapowiedzieli, że ich nadchodząca nowość, Elephone Play X, z dużym prawdopodobieństwem będzie robił lepsze zdjęcia niż jego konkurent ze stajni Apple. Co więcej, producent przekonuje, że smartfon powstaje po to, żeby przekroczyć granice mobilnej fotografii, a tym samym dać możliwość użytkownikom wykazać się niespotykaną dotąd kreatywnością.

Na razie Elephone zdradziło tylko tyle, że Elephone Play X zostanie wyposażony w podwójny aparat 13 Mpix z pojedynczą diodą doświetlającą oraz „flagowy procesor”, który poradzi sobie z przetwarzaniem dużej ilości informacji. To jednak zdecydowanie za mało, żeby pokonać iPhone’a 7 Plus, który może się pochwalić m.in. bardzo jasną przysłoną (f/1.8), optyczną stabilizacją obrazu oraz dwukrotnym zoomem optycznym.

Osobiście podejrzewam jednak, że na zapowiedziach się skończy i Elephone Play X w żaden sposób nie pokona smartfona Apple pod względem możliwości fotograficznych. Chińczycy nie posiadają bowiem wystarczającego zaplecza i zastępu inżynierów, którzy „wycisnęliby” z podwójnego aparatu cały jego potencjał. A ambicje to zdecydowanie za mało.

Elephone Play X

Źródło: GizmoChina