Elephone P9000 Edge

Elephone P9000 Edge nie będzie taki, jak myśleliśmy. Producent całkowicie zmienił plany

Wydawało się, że skoro Elephone oficjalnie zapowiedziało model P9000 Edge, to prezentowana wówczas specyfikacja i wygląd są już ostateczne. Nic bardziej mylnego. Na temat smartfona pojawiają się bowiem coraz to nowsze doniesienia i nijak nie pokrywają się z tym, co podawał w styczniu producent. Czego więc powinniśmy się spodziewać?

Przede wszystkim Elephone P9000 Edge ma być tzw. bezramkowcem, czyli wyświetlacz ma rozciągać się na całej szerokości od prawego do lewego boku. Zawsze jednak do takich zapewnień podchodzę sceptycznie, gdyż producenci lubią nas oszukiwać w tej kwestii lub stosować sprytne sztuczki, aby zamaskować minimalne (ale zawsze) ramki po obu stronach ekranu (szkło 2.5D sprawdza się do takich zastosowań idealnie).

Pod względem specyfikacji technicznej mówi się natomiast o zastosowaniu 5,7-calowego wyświetlacza produkcji Japan Display o rozdzielczości QHD (1440×2560), dziesięciordzeniowego procesora MediaTek Helio X25, 4 GB lub 6 GB RAM, 32 GB lub 128 GB pamięci wewnętrznej, podwójnego aparatu głównego z podwójną diodą doświetlającą LED oraz USB Typu C. Całość oczywiście znaleźć się ma w metalowej obudowie unibody.

Co ciekawe, pojawiła się również informacja, że cena Elephone P9000 Edge ma startować z poziomu 250 dolarów, czyli około 1000 złotych. Chodzi tutaj najpewniej o wariant z 4 GB RAM i 32 GB pamięcią wewnętrzną.

Elephone P9000 Edge

*Grafiki załączone do tego wpisu są renderami i zdjęciami prototypu/atrapy, nie finalnego produktu

Źródło: GizmoChina, GizmoChina