Elephone P5000 z baterią o pojemności 5350 mAh – czy to ma sens? | Tabletowo.pl

Elephone P5000 z baterią o pojemności 5350 mAh – czy to ma sens?

Dołącz do dyskusji 0

Jeśli chodzi o czas pracy w smartfonach, to chyba nie ma osoby, która byłaby zadowolona pod tym względem z obecnych na rynku urządzeń. Firmy oferują coraz ciekawsze tryby pracy, które oszczędzają energię, ale jednocześnie funkcjonalność takiego phabletu jest ograniczona. A może zamiast tego rozwiązaniem jest zamontowanie monstrualnej baterii? Takie wyjście wybrała chińska firma Elephone.

Zacznijmy jednak od specyfikacji omawianego urządzenia, czyli Elephone P5000. Został on wyposażony w 5-calowy ekran o rozdzielczości Full HD, 8-rdzeniowy procesor MediaTek MT6592 o taktowaniu 1,7 GHz oraz 2 GB pamięci RAM. Znajdziemy w nim również 16-megapikselowy aparat główny (8 Mpix na przednim panelu), 16 GB pamięci wbudowanej, NFC oraz skaner linii papilarnych. Pracuje on pod kontrolą Androida 4.4 KitKat.

Elephone-P5000

Wszystko to wygląda bardzo przeciętnie, ale elementem wyróżniającym konstrukcję jest ogromna bateria o pojemności 5350 mAh – aktualnie największy akumulator, jaki kiedykolwiek został zamontowany w smartfonie. Dzięki niemu phablet ma pracować nawet 4 dni, co jest wynikiem co najmniej dwukrotnie lepszym niż flagowce innych producentów. Poza tym został on również wyposażony w technologię szybkiego ładowania i 70% uda nam się osiągnąć już po godzinie od podłączenia do gniazdka. Co ciekawe możemy go wykorzystać również jako powerbank do ładowania innych sprzętów. Elephone P5000 pojawi się na rynku w styczniu 2015. Cena nie jest jeszcze znana.

Wymiary P5000 to 144 x 71 x 9.3 mm, więc są one w pełni akceptowalne, a specyfikacja jest bardzo dobra. Oczywiście jestem bardzo za tym, żeby rozwijać technologie oszczędzające energię w naszych smartfonach, ale na razie takie rozwiązanie wydaje się być bardzo sensowne. Chętnie zobaczyłbym S6 czy Z4 z takimi akumulatorami, a co Wy o tym myślicie?

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona