Jeśli masz jedną z tych deskorolek elektrycznych, uważaj – były przypadki samozapłonu akumulatorów | Tabletowo.pl

Jeśli masz jedną z tych deskorolek elektrycznych, uważaj – były przypadki samozapłonu akumulatorów

Dołącz do dyskusji 0

Amerykańska Komisja ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich (CPSC) opublikowała uaktualnioną listę modeli deskorolek elektrycznych, które mogą stanowić niebezpieczeństwo z powodu wadliwych baterii i ich skłonności do samozapłonu. Jeżeli liczyłeś się ze sprowadzeniem któregoś z nich zza granicy, warto jeszcze raz to przemyśleć.

Niebawem rozpocznie się świąteczna gorączka zakupowa, a podczas niej wielu decyduje się na zakup sprzętów, na które w „normalnej” części roku nawet by nie spojrzeli. Mało tego, jeśli już upatrzą sobie jakąś kategorię produktów, chcieliby wydać na gadżet jak najmniej pieniędzy – wszak trzeba myśleć nad prezentami dla całej rodziny. W ten sposób wędrujemy często na AliExpress, a tam roi się od tanich urządzeń, na które trzeba uważać.

Amerykańska komisja CPSC podaje, że w Stanach Zjednoczonych niedawno miały miejsce kolejne incydenty związane z baterią w elektrycznych deskorolkach LayZ Board. Jeden dom uległ spaleniu, zaś cztery zostały uszkodzone w wyniku pożarów, które wywołały wadliwe akumulatory tych hoverboardów. Ostatnie zdarzenie datowane jest na 23 października.

Podobne ostrzeżenie dotyczące deskorolek tej marki wydano w maju tego roku, po tragicznym pożarze 10 marca, spowodowanym zapłonem baterii akumulatora jednej z nich, w którym zginęły dwie dziewczynki w wieku 10 i 3 lat.

Hoverboardy iLive też potrafią się przegrzewać

Elektryczne deskorolki LayZ Board nie są co prawda już dostępne w sprzedaży na AliExpress, jednak mogą krążyć jeszcze na rynku wtórnym, jako że jeszcze w zeszłym roku można je było swobodnie kupić. CPSC zaleca właścicielom tych hoverboardów, by nie ładowali swoich urządzeń i oddali baterie do recyklingu. Ładowanie i używanie tej deskorolki może źle się skończyć dla użytkownika sprzętu i osób z jego otoczenia.

Oprócz ostrzeżenia dotyczącego LayZ Board, na liście potencjalnie niebezpiecznych konstrukcji znajdują się jeszcze modele Tech Drift, Dollar Mania, Digital Products iLive, Four Star Imports Go Wheels, Drone Nerds i Smart Balance Wheel.

Bądźcie ostrożni przy wyborze sprzętów elektronicznych – nie zawsze to, co najtańsze, okaże się najlepszą okazją zakupową. Warto też pamiętać o stosowaniu środków bezpieczeństwa: nie pozostawiać ładujących się urządzeń na noc, a już tym bardziej nie umieszczać ich podpiętych do gniazdka blisko nas, gdy śpimy. Nigdy nie wiadomo.

źródło: CPSC przez Slashgear

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona