W 2019 roku czeka nas elastyczna rewolucja. Kiedy Samsung zaprezentuje składany smartfon, pęknie tama giętkich paneli OLED | Tabletowo.pl

W 2019 roku czeka nas elastyczna rewolucja. Kiedy Samsung zaprezentuje składany smartfon, pęknie tama giętkich paneli OLED

Dołącz do dyskusji 0

Samo zaprezentowanie przez Samsunga składanego smartfona może być niczym w porównaniu z lawiną, którą to wydarzenie rozpocznie. Oczekuje się, że inni producenci będą chcieli jak najszybciej wprowadzić na rynek własne konstrukcje tego typu, co napędzi produkcję elastycznych, wytrzymałych ekranów OLED. 

Przed tymi producentami, którzy będą chcieli wyprodukować własny składany smartfon, piętrzy się wiele problemów. Większość z nich dotyczy tego, jak zapewnić urządzeniu funkcjonalność i odpowiednią wytrzymałość. Wyświetlacze muszą przecież być odporne na wielokrotne zginanie ich czy dysponować rozwiązaniem problemu kurzu gromadzącego się w mikrofałdkach elastycznych paneli.

Samsung może próbować ominąć te problemy na wiele sposobów. Chodzi na przykład o wykorzystanie bezbarwnego, żaroodpornego poliimidu, który całkiem nieźle nadaje się jako materiał do budowy elastycznych wyświetlaczy. Ma on zapewnić odpowiednią elastyczność panelu, a jednocześnie być wystarczająco wytrzymały i nie sprawiać, że ekran będzie wyglądał na ciemniejszy czy pozbawiony żywych kolorów.

Pomysł LG

Obecnie wielu producentów w pocie czoła pracuje nad własnymi, skutecznymi technologiami, które umożliwiłyby dołączenie do elitarnego grona firm walczących o zainteresowanie klientów przy pomocy składanych smartfonów. Takie przedsiębiorstwa jak LG Display czy BOE, nawet nie zamierzając wydawać własnych składanych telefonów mogą sporo zarobić na dostarczaniu odpowiednich ekranów tym firmom, które się na to zdecydują.

Podobno LG Display będzie gotowe do produkcji odpowiednich elastycznych paneli jeszcze przed końcem 2019 roku. Do tego czasu Samsung zdąży zainteresować świat swoim składanym smartfonem, i być może pomoże w tym też innym producentom. W ten sposób zyskamy nową kategorię urządzeń w segmencie mobilnym – składane smartfony, na które popyt może okazać się bardzo silny.

Ciekawe, czy przewidywania analityków się sprawdzą. Kiedyś wieścili, że kluczowym urządzeniem dla rynku urządzeń mobilnych będzie tablet, a jak się poukładało  – wszyscy wiemy. Cokolwiek się wydarzy, jedno jest pewne: będzie się działo!

Samsung potwierdza: składany smartfon jeszcze w tym roku

źródło: Android Headlines

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Przeczytaj następny wpis niżej
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona