Ekrany w Samsungu Galaxy S6 Edge+ i Note 5 dokładnie przetestowane przez DisplayMate | Tabletowo.pl

Ekrany w Samsungu Galaxy S6 Edge+ i Note 5 dokładnie przetestowane przez DisplayMate

Dołącz do dyskusji 0

Kurz po prezentacji nowych flagowych Samsungów Galaxy, czyli S6 Edge+ i Note 5, częściowo już opadł, więc przyszedł czas na pierwsze wrażenia i recenzje ich poszczególnych elementów, np. wyświetlaczy. Zgodnie z tradycją, DisplayMate przeprowadził szczegółowe testy ekranów w tych modelach. Zdaniem ekspertów oba koreańskie produkty zapewniają najwyższą jakość wyświetlanego obrazu spośród urządzeń dostępnych na rynku.

W obu przypadkach mamy do czynienia z 5,7-calowym ekranem Super AMOLED o rozdzielczości QHD – oczywiście w wersji Edge+ został zagięty. Co ciekawe, Samsung osiągnął teraz dwa razy wyższy wynik niż w 2010 roku, aczkolwiek taki okres w świecie technologii to prawie wieczność.

W trybie adaptacyjnym pokrycie wyświetlanych kolorów ze standardową gamą sRGB / Rec.709 wyniosło 134 procent, co jest sporym krokiem naprzód. Z kolei zużycie energii przez ekran (przy porównaniu Note 4 z 5) spadło o 21 procent. Ten wynik robi szczególnie wrażenie – w nowym produkcie z S-Penem jasność maksymalna znacząco wzrosła. Szczegółową recenzję znajdziecie tutaj.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że dowiedzieliśmy się już, na które rynki trafi Note 5. Oczywiście nie ma na tej liście żadnego europejskiego kraju. Prawdopodobnie na premierę tego modelu na Starym Kontynencie będziemy musieli poczekać do przyszłego roku, ale to nadal nie jest do końca przesądzone.

źródło: DisplayMate przez Sammobile; Sammobile

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Mediaexpert - przeceny!
Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona