Ekrany ORWLCD mogą stać się rozwiązaniem problemu słabych baterii w smartfonach

Chyba nikogo nie zaskoczę tym, że lubię czytać o nowych technologiach, dzięki którym mój sprzęt mobilny pracowałby dłużej na jednym ładowaniu. Jeśli któremuś z producentów udaje się uzyskać dwa dni pracy, uznaje to za sukces, jednak dla przeciętnego użytkownika to nadal trochę za mało. Dlatego z chęcią przyjrzałem się pomysłowi naukowców z Hong Kongu, dotyczącego ekranów ORWLCD.

Ekran ORWLCD to połączenie standardowego wyświetlacza LCD oraz E Ink. Technologia ta łączy możliwości obu rozwiązań. Zaletą E Ink jest to, że energia jest potrzeba jedynie do wytworzenia obrazu na wyświetlaczu, ale już nie jest konieczna do jego utrzymania. Dzięki temu obraz ten może przez bardzo długi być wyświetlany bez straty energii. Takie same właściwości ma również technologia ORWLCD.

Na razie nie wiadomo jeszcze jak bardzo taki ekran wpłynąłby na czas pracy baterii, ale wygląda to bardzo interesująco. Nie wiadomo też kiedy wyświetlacze ORWLCD miałyby trafić na rynek. Wiele jest znaków zapytania, jeśli mówimy o tej technologii, ale moim zdaniem może ona znacząco usprawnić działania naszych urządzeń mobilnych. Oczywiście przeszkodą może być cena takiego ekranu.