Ekran Samsunga Galaxy Note 4 najlepiej odwzorowuje kolory | Tabletowo.pl

Ekran Samsunga Galaxy Note 4 najlepiej odwzorowuje kolory

Dołącz do dyskusji 0

Około dwa miesiące temu ekipa DisplayMate przeprowadziła testy, z których wynikało, że Note 4 ma najlepszy ekran na świecie. Jednak są głosy twierdzące, że ekrany AMOLED nie najlepiej odwzorowują kolory. Eksperci DisplayMate ponownie wzięli na warsztat Note’a 4 i przetestowali go pod kątem odwzorowania barw. 

Przeprowadzono pięć testów. Wśród nich udział wzięło 6 flagowców – Amazon Kindle Fire HDX 8,9, Microsoft Surface Pro 3, Apple iPad Air 2, Samsung Galaxy Tab S 10,5, Apple iPhone 6 Plus oraz tytułowy Galaxy Note 4. Badanie obejmowało test jakości odwzorowania kolorów pełnej palety barw, naturalnych kolorów, kolorów skóry twarzy, koloru białego i wielu odcieni niebieskiego.

gsmarena_001

W tabelce powyżej widać, że Samsung Galaxy Note 4 nie miał większych problemów z wygraniem. Jedynie w kategorii wyświetlania niebieskiej barwy Note 4 ustąpił pola tabletowi Surface 3 Pro i Galaxy Tab S 10.5. Co ciekawe, produkty ze stajni Apple uplasowały się na szarym końcu. Należy jednak nadmienić, że test skupiał się wyłącznie na odwzorowaniu kolorów. Aczkolwiek w ogólnym teście ekran Note’a 4 też nie miał sobie równych.

Ten test pokazał, że ekrany AMOLED, przynajmniej od Samsunga, nie są już cukierkowe i przedobrzone. Przy wykorzystaniu faktu, że te wyświetlacze nie podświetlają czarnych pikseli, można znacząco wydłużyć czas pracy urządzenia, dzięki Power Saving Mode. Już przy okazji Galaxy S5 Koreańczycy pokazali, że największy problem ich wyświetlaczy w zasadzie już nie istnieje.

Jeżeli znalazłeś literówkę w tekście, to daj nam o tym znać zaznaczając kursorem problematyczny wyraz, bądź zdanie i przyciśnij Shift + Enter lub kliknij tutaj. Możesz też zgłosić błąd pisząc na maila.

Komentarze

Logowani/Rejestracja jest chwilowo wyłączona