Eken M005. Kolejny tani chińczyk, jaki wkrótce pojawi się na Allegro

Eken M005

Reklama

Wśród Was na pewno nie ma osoby, która choć raz nie słyszałaby o chińskich, tanich Ekenach z Allegro. To właśnie one w erze coraz bardziej popularnych tabletów internetowych, robiś furorę wśród użytkowników, którzy nie są zbyt wymagającymi konsumentami. Niektórych na pewno ucieszy fakt, iż Eken zaprezentował kolejne dziecko ze swojej rodziny – tym razem nieco bardziej interesujące. Jest nim Eken M005.

Specyfikacja urządzenia zawiera między innymi 8-calowy wyświetlacz dotykowy o rozdzielczości 800 x 600 pikseli, 2GB pamięci wewnętrznej, którą można rozszerzyć do 32GB dzięki obecności slotu kart microSD oraz WiFi.

Sercem tabletu jest procesor VIA MW8505 o częstotliwości taktowania 533MHz, maj?cy do dyspozycji 128MB RAM. Na jego pokładzie znajdziemy także kamerkę internetową o rozdzielczości 1,3 Mpix oraz port USB. Model pracuje pod kontrolą systemu operacyjnego Android – niestety, nie jest to 2.2 Froyo, lecz jedna z poprzednich wersji – 1.9, będąca w rzeczywistości Androidem 1.6, spersonalizowanym przez producenta na potrzeby własnego modelu.

Cena Ekena M005 ma wynosić około 90-100 dolarów. Prawdopodobnie niebawem zobaczymy go na Allegro.

Źródło, Źródło