Eken G70 z 3G i Androidem 4.0 za 99 dolarów

Eken G70 z 3G

Tanie tablety charakteryzują się, zwłaszcza ostatnimi czasy, bardzo dobrym stosunkiem parametrów technicznych do ceny. Coraz częściej pojawiają się budżetowe propozycje, które naprawdę warte są zainteresowania, jeśli poszukujecie taniego sprzętu (choćby produkty firmy Ainol). Wciąż jednak nie doczekaliśmy się taniego tabletu z 3G. Do czasu. Firma Eken zaprezentowała takowe urządzenie: Eken G70. Żeby tego było mało – wyceniono je na 99 dolarów.

Urządzenie, jak się możecie domyślać, nie jest z najwyższej półki – zarówno pod względem specyfikacji technicznej, jak i, zapewne, jakości wykonania. Na poniższym wideo zobaczycie, że do płynnego działania sporo mu brakuje… Ale ważne, że zostało stworzone, dzięki czemu wiemy, że wreszcie chińscy producenci zainteresowali się segmentem urządzeń z 3G. Może w końcu coś tu się ruszy…

Eken G70 posiada wyświetlacz o przekątnej 7-cali i rozdzielczości 800 x 480 pikseli, jednordzeniowy procesor Cortex A8, pełnowymiarowy port USB, slot kart SIM, aparat, kamerkę, wyjście miniHDMI, a całość pracuje pod kontrolą Androida Ice Cream Sandwich (4.0).

Zostawiam Was z poniższym wideo, nagranym przez ekipę MobileGeeks.com:

Eken G70 z 3G

źródło